Özel Duyuru

Torku yöneticilerine açık çağrımızdır; Doğruları açıklayın.


Torku firmasının; Türkiye’nin ilk ve tek milli markasıymış gibi yarattıkları algıyla oluşturdukları fanatizmin günlerdir hakaret ve ithamlarına maruz kalıyoruz. Firma ve çalışanları bu yayınları takip ediyor.

Firmaya açık çağrı yapıyoruz bir an önce bu saldırgan fanatiklerinizi sakinleştirecek açıklamalar yapın. Yahudi sever”, “Yurtdışı uzantılı” ve “Millet düşmanı” gibi ifadeler ve algılarla, ırkçı tutumlarla üzerimize gelen fanatiklerinizi görmezden geliyorsunuz. Birçoğu firmanızın unvanlarını taşıyan bu haddini bilmez, akıldan ve ahlaktan yoksun kişilerin ayrıştırıcı ve seviyesiz ifadelerinden keyif alıyor olabilirsiniz. Fakat şunu bilin ki; Türkiye’nin milli markası adıyla bu milletin ayrışmasına göz yumuyorsunuz. Yıllardan bu yana markaların din sömürülerine yeni bir soluk getiriyorsunuz. Palm yağını yıllardır hurma yağı adıyla gizlediğinizi açıklamıyorsunuz, aksini açıklayan ve sizleri etiket değiştirmeye zorlayan bu hesaba yöneltilen ithamlara da sessiz kalıyorsunuz. Sırf daha ucuz üretim olması adına limonataya limon katmıyorsunuz, karşı karşıya kaldığımız ahlaksız ithamları sus pus izliyorsunuz.

Doğruysanız, dürüstseniz, gerçekten bu ülkenin milli markasıysanız; iddianız buysa veya bu yönde bir kaygınız varsa; çıkarsınız dürüstçe bu millete “Biz yıllardır palm yağı kullanmamıza rağmen hurma yağı diye size yutturduk” dersiniz. Yasaklanan reklamınız için; “fındığın kendi yağıyla diye reklam yaparak size baştan bu yana yalan söyledik” dersiniz. Çıkarsınız “Daha ucuz üretim yapmak adına limonataya limon eklemedik” der ve bu akıldan mantıktan yoksun, gözü dönmüş fanatiklerinize unutulmaz bir ders verirsiniz. Biraz daha onurunuz varsa; “Bu hesap yalan söylemiyor, biz sizi kandırdık” diye itiraf edersiniz. Ya itiraf edersiniz ya da bu ahlaksızların iftiralarına göz yumarsınız. Doğal olarak sizden daha doğru olan davranışı bekleriz. Siz ne dersiniz? #NeYediğiniziBilinComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri