Barlar, İlave Şekersiz

Prolife Vanilya Aromalı Protein Bar


Çokça görmeye başladığımız protein barların bir benzerine bu hafta Bim’de rastladık. %25 protein ibaresiyle dikkat çeken Prolife isimli ürünün ilave şeker, gluten ve koruyucu içermediğini görüyoruz. Ürün Private Label yani Bim tarafından özel olarak ürettirilen bir ürün olup, Fellas markasıyla bilinen Fellas Gıda tarafından üretiliyor. Ürün 40 gr.’lık ambalajlarda satılıyor.

Ürünün içeriğine baktığımızda ilk üç sırada Protein karışımı, Hurma ve hurma özü olduğunu görüyoruz. Protein Bar olarak satılan üründe peynir altı suyu konsantresi yani Whey konsantresi ile Süt proteini yani Kazein bulunuyor. Bunun yanısıra ürün %12,5 oranında Yer fıstığı içeriyor – ki bu da üründeki protein oranına katkı sağlıyor. Bu haliyle ürün ambalajda yazdığı üzere %25 oranında protein içeriyor ki bu 40 gr.’lık tek pakette 10,1 grama denk geliyor.

Üründe ilave şeker olmadığını söylemiştik. Bu haliyle ürünün şeker kaynağı olarak 2. Ve 3. Sıradaki hurma ile hurma özü dikkat çekiyor. Üründe bu haliyle 40 gr.’lık tek pakette 16,3 gr. Karbonhidrat bulunuyor. Ürünün tek paketindeki basit şeker oranı ise karbonhidrat oranına dahil olup; 13 gr.’dır. Bu şekerin hurma ve hurma özünden gelen doğal şeker olduğunu belirtelim. Bu şekere karşılık ürünün tek paketindeki lif oranı da 2,3 gr.’dır.

Üründe ayrıca Kakao kitlesi ve Kakao tozu bulunuyor. Aynı zamanda üründe Keçiboynuzu unu da kakao tadına katkı sağlıyor. Üründe %0,1 yani binde 1 oranında Vanilya aroma vericisi olduğunu belirtelim. Burada dikkat çekici durum ürün paketinde aroma vericinin oranının verilmesidir. Ürün yine bindelik oranda deniz tuzu da içermektedir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Protein karışımı (Peyniraltı suyu proteini konsantresi, Süt proteini konsantresi), Hurma, Hurma özü, Yer Fıstığı (%12,5), Kakao kitlesi (Kakao yağı, Kakao), Kakao (%4), Keçiboynuzu unu, Vanilya aroması (%0,1), Deniz tuzu
🔎Prolife Yer Fıstığı ve Çikolata Aromalı Besin Değerleri
👉Enerji 118 kcal
👉Karbonhidrat 16,3 gr.
👉Yağ 0,8 gr.
👉Protein 10,1 gr.
👉Lif 2,3 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (40 gr.) için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri