İlave Şekersiz, Kek ve Pasta

Starbucks Hurmalı Fit Kek


Çok uzun süredir sorulan ve merak edilen bir ürünün içeriğini firmadan aldığımız bilgiler doğrultusunda yayınlıyoruz. Starbucks restoranlarında satışa sunulan ve ilave şeker içermeyen Hurmalı Fit Keki inceliyoruz. Üründe ilave şeker bulunmuyor. Tek adet üründe %22 oranında hurma püresi bulunuyor. Bu da 115 gr.’lık tek adet üründe 25 gr. hurma demek oluyor. Fakat bu üründe de yine satış raflarında tüketicilere beyan edilen içerik bilgilerinde eksikler bulunuyor.

Restoranlarda bu ürünü tüketenlere beyan edilen içerikler; Hurma püresi, Karabuğday unu, Ceviz, Kakao tozu ve Hindistan Cevizinden ibarettir. Daha önce de dediğimiz gibi çalışanlar içeriklerin bundan ibaret olduğunu da ayrıca beyan etmektedir. Fakat ürünün içeriğine baktığımızda bunların haricinde süt, yumurta, ceviz gibi alerjen bileşenler bulunduğunu da görüyoruz. Bu haliyle ürünün tüketiminde mutlaka alerjik hassasiyetleri olanlar mutlaka dikkat etmelidir. Ürün ayrıca iz miktarda gluten ve soya da içermektedir. Üründe bitkisel yağ olarak zeytinyağı kullanıldığını da belirtelim.

Gelelim ürünün besin değerlerine. 115 gr.’lık tek adet Starbucks Hurmalı Fit Kek 351 kcal enerji veriyor. Ürün 32,3 gr. Karbonhidrat, 19 gr. Yağ ve 8,5 gr. Protein içeriyor. Bu haliyle ürünün nispeten dengeli bir kalori dağılımı olduğunu söyleyebiliyoruz. Üründe ayrıca yüksek oranda lif bulunuyor. Öyle ki tek adet ürün 8,4 gr. Lif içeriyor. Bu da halihazırda ilave şeker içermeyen ürünün tüketiminde yüksek lif yardımıyla kan şekerinin dengede kalması ve uzun süre tokluk hissi vermesi demektir. Tabii burada üründe kullanılan hurma ve karabuğday ununun etkisi vardır. Üründe doğal vanilya aroması kullanıldığını da belirtelim. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Hurma püresi (%22), Karabuğday unu, Süt, Yumurta, Bitkisel sıvı yağ (Zeytinyağı), Ceviz, Kakao tozu, Hindistan cevizi, Kabartıcılar (Sodyum Asit pirofosfat, Sodyum Bikarbonat), Doğal vanilya aroma vericisi.
💉Alerjen Uyarı: Laktoz, ceviz ve yumurta içerir. İz miktarda soya, gluten ve susam içerebilir.
🔎Hurmalı Fit Kek Besin Değerleri
👉Enerji 351 kcal
👉Karbonhidrat 32,3 gr.
👉Yağ 19 gr.
👉Protein 8,5 gr.
👉Lif 8,4 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (115 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri