Barlar

Kellogg’s Coco Pops Çikolatalı Bar


Çocuklara yönelik olarak üretilmiş ve tahıl gevreğinin bar çeşidi olarak pazarlanan Kellogg’s Coco Pops ürününü inceliyoruz. Ürün 15 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürünün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Mısır unu, Şeker ve Yağsız süt tozu olduğunu görüyoruz. Üründe %12 oranında yağsız süt tozunun yanısıra %2,6 oranında Tam yağlı süt tozu da bulunuyor. Bu haliyle toplam süt tozu oranı %14,6 yani tek pakette 2,2 gramdır.

Üründe sofra şekerinin yanısıra nişasta bazlı şekerler bulunuyor. Glikoz-fruktoz şurubu, Glikoz şurubu ve Fruktoz olmak üzere 3 farklı nişasta bazlı şeker içeren ürünün tek adedinde 6,5 gr. yani yaklaşık 3 tane küp şeker kadar ilave şeker bulunuyor. Başka bir deyişle 15 gr.’lık ürünün yaklaşık %45’i İlave şekerden ibarettir. Bu haliyle üründen alınan kalorinin %43’ten fazlasının ilave şekerden geldiği gerçeğiyle yüzleşiyor. Üründe ayrıca bu şeker yüküne karşılık tek pakette sadece 0,3 gr. Lif bulunuyor.Yani bu şekeri resmen çocuğunuzun kanına veriyorsunuz ve onun kan şekerini zıplatarak kısa vadede enerji patlaması, açlık ve yeniden yeme isteği; orta ve uzun vadede de diyabet ve obezite olma süreçlerine katkı sağlıyorsunuz. Bu ürünün faydalı bir ürünmüş algısıyla çocuklara yönelik olarak pazarlanması ve satılması gerçekten tartışılmalıdır.

Gelelim üründeki yağ ilavelerine; ürün Palm ve Palm çekirdeği yağı içeriyor. Bu haliyle tek adette 2 gr. yağ içeren üründe 1,4 gr. Doymuş yağ bulunuyor. Ürün ayrıca çok az miktarda da olsa Kakao yağı ve sade yağ da içeriyor. Üründe Soya Lesitini ve içeriğini bilmediğimiz aroma vericiler bulunuyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Mısır unu, Şeker, Yağsız süt tozu (%12), Bitkisel yağlar (Palm, Palm çekirdeği), Glikoz-fruktoz şurubu, Glikoz şurubu, Kakao tozu, Fruktoz, Tam yağlı süt tozu (%2,6), Kabartıcılar (Kalsiyum Karbonat, Trikalsiyum Fosfat, Hidrojen Karbonat), Nem Vericiler (Gliserol, Sorbitol), Laktoz, Kakao kitlesi, Şekerli koyulaştırılmış süt, Sde yağ, Aroma vericiler, Kakao yağı, Emülgatör (soya Lesitini)
💉Alerjen Uyarı: Süt ve soya ürünü içerir. Eser miktarda sert kabuklu meyveler, yer fıstığı, yumurta ürünü ve gluten içerebilir.
🔎Kellogg’s Cocopops Çikolatalı Bar Besin Değerleri
👉Enerji 68 kcal
👉Şeker 6,5 gr.
👉Yağ 1,9 gr.
👉Protein 1,3 gr.
👉Lif 0,3 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek ürün (15 gr.) için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri