Barlar, İlave Şekersiz

Züber Kidz Muzlu


Daha önce kakaolu çeşidini incelediğimiz Züber Kids ürününün Muzlu çeşidine bakacağız. Ürün üzerindeki Minnion karakteri ve muz görselleriyle dikkat çekiyor. Ürünün içeriğine baktığımızda binde oranında değil bu kez %25 oranında muz içerdiğini görüyoruz. Bu haliyle 30 gr.’lık üründe 7,5 gr. Muz bulunuyor. Bunun yanısıra üründe herhangi bir aroma verici bulunmadığını, bunun yerine muz konsantresi içerdiğini belirtelim. Bu da yine çocuklara yönelik üretilen bu üründeki bir diğer önemli detaydır.

Ürünün içeriğine baktığımızda ilk sırada Hurma olduğunu görüyoruz. Üründe ayrıca %7 oranında kakao kitlesi yer alıyor – ki içeriğinde kakao tozu ve kakao yağı bulunuyor. Ürün hurmadan aldığı doğal şeker ile tatlandırılmış olup, herhangi bir ilave şeker veya tatlandırıcı içermiyor. Bu haliyle ürünün 30 gr.’lık tek adedinde hurma ve muzdan gelen 13,8 gr. gerçek şeker içeriyor. Üründe bunun karşılığında 4,8 gr. Lif bulunuyor.
Üründeki lif oranı dikkat çekici oranda yüksek miktardadır. Öyle ki, 100 gr. ürün 16 gr. lif içermektedir. Burada başta hurmadaki lif oranı etkili olup, bunun yanısıra üründeki Hindiba lifi kökü de etkilidir. Üründe bunun yanısıra fındık ve badem de yer almaktadır. Ürünün ayrıca 100 gr.’da 5,4 gr. Protein içerdiğini bunun da 30 gr.’lık tek pakete 1,6 gr. olarak yansıdığını belirtelim.

Üründeki yüksek lifin özellikle çocukların tüketimi sonrasında kan şekerinin dengede kalması yönüyle önemli olduğunu söylemek gerekiyor. Bu haliyle ürünü tüketen çocukların daha uzun süre tok kalacağı ve aldıkları doğal karbonhidratı daha uzun süre enerji olarak kullanabileceği hususunu da vurgulamak gerekiyor. Üründeki lif oranının yüksekliği aynı zamanda içerdiği doğal ve gerçek bileşenlerin de bir sonucudur. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Hurma, Muz (%25), Kakao kitlesi (%7) [Kakao tozu, Kakao yağı], Hindiba kökü lifi, Fındık, Badem, Muz konsantresi
💉Alerjen Uyarı: Fındık ve badem içerir. Antep fıstığı, yer fıstığı ve kaju içerebilir.
🔎Züber Kids Muzlu Besin Değerleri
👉Enerji 97 kcal
👉Karbonhidrat 18,5 gr.
👉Yağ 2 gr.
👉Protein 1,6 gr.
👉Lif 4,8 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (30 gr.) için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri