Özel Açıklama

Carrefoursa firmasından Gurme Sucuk ürününe ilişkin resmi açıklama gelmiştir.


“Açıklanan listede ismi geçen Gurme markalı sucuk ürününü diğer gıda ürünlerimizde olduğu gibi Tarım ve Orman Bakanlığı’nca Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olduğunu belirten mevzuat izin belgeleri doğrultusunda reyonlarımızda müşterilerimizle buluşturuyorduk. Birçok gıda perakendecisi tarafından satışı gerçekleştirilen ilgili ürünün satışını bugün itibariyle durdurduk ve ürünü tüm mağazalarımızdaki reyonlarımızdan kaldırıyoruz.

carrefoursa firma açıklaması

Gıda Dedektifi’nin Şubat ayında gündeme taşıdığı, bugün ise Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan Taklit ve Tağşiş ürün listesinde adı geçen Gurme markalı Sucukta “domuz eti” tespitinin resmiyet kazanması sonrasında ürünün indirimli olarak Carrefoursa mağazalarında satıldığını bir takipçimizin uyarısıyla duyurmuştuk. Konuyla ilgili firmadan yapılan açıklamada “Bugün itibariyle ürünün satışını durdurduk ve ürünü tüm mağazalarımızdaki reyonlardan kaldırıyoruz” ifadeleri yer almıştır.

Açıklamanın tamamı şu şekildedir;
“Sayın Gıda Dedektifi,
Sabanci Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA olarak Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 12 Ekim 2019 tarihinde yapılan açıklamalara istinaden Instagram sayfanızdaki Gurme marka sucukla ilgili şirketimize atfen yaptığınız paylaşımlara dair açıklama yapma ihtiyacı duyduk.
Açıklanan listede ismi geçen Gurme marka sucuk ürününü, diğer gıda ürünlerimizde olduğu gibi, Tarım ve Orman Bakanlığınca Türk Gıda Kodeksine uygun olduğunu belirten mevcut izin belgeleri doğrultusunda reyonlarımızda müşterilerimizle buluşturuyorduk.
Birçok gıda perakendecisi tarafından da satışı gerçekleştirilen ilgili ürünün satışını bugün itibariyle durdurduk ve ürünü tüm mağazalarımızdaki reyonlarımızdan kaldırıyoruz.
CarrefourSA olarak binlerce çeşit ürünü her gün yaklaşık 500 bin müşterimize ulaştırıyor, kalite ve güvenden ödün vermemeye özen gösteriyoruz. Ürünleri müşterilerimizle buluşturma kararı vermeden önce aslen mevcut kanunlar çerçevesinde alınan izinleri ve belgeleri referans alıyoruz. Gerekli gördüğümüz durumlarda ek testler ve belgeler de talep ediyoruz.
Bu vesileyle daha önce olduğu üzere bundan sonra da bu tür konuların takipçisi olup müşterilerimize kaliteli ve güvenilir ürünler sunabilmek icin çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Saygılarımızla,
Carrefoursa”Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri