Özel Açıklama

Sucuk ve salam ürününde “domuz eti” tespit edilen firmadan açıklama yapıldı: Ürünlerimizde taklit ve tağşiş yapılmamıştır.


Bu sabah Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan ve çok sayıda firma ve ürün hakkında taklit ve tağşiş tespitiyle dikkat çeken listede sucuk ve salam ürününde “domuz eti” bulunduğu tespitiyle yer alan Gurme firmasından Gıda Dedektifi’ne açıklama yapılmıştır. Firmaya ait sucuk ürünleri bugün Gıda Dedektifi’nin yayınları sonrasında Carrefour firması tarafından toplatılmış ve satıştan kaldırılmıştı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan listede Gurme Gıda isminin geçmesinden dolayı son derece üzüntü duymaktayız. Zira Gurme Gıda olarak tağşiş yapıldığına dair iddiaların gerçek dışı olduğunu, aksini ispatlayan belgelere sahip olduğumuzu beyanla, söz konusu iddialar neticesinde tüm ürünlerimiz üzerinde uluslararası standartlarda yüzlerce analiz yapılmış ve analiz sonuçlarında hiçbir şekilde tağşiş yapıldığına dair tespite rastlanmamıştır.

gurme gıda firma açıklaması

Firma tarafından Gıda Dedektifi’ne yapılan açıklamada söz konusu ürünlerle ilgili olarak; “Analiz sonuçlarında hiçbir şekilde tağşiş yapıldığına dair tespite rastlanmamıştır.” ifadeleri yer almaktadır. Ayrıca; firma söz konusu ürünlerle ilgili olarak “Kocaeli Valiliği İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce hazırlanan 19.07.2019 tarih 92439379-300-E.2194642 sayılı Üretim Risk Değerlendirme Çalışması konulu resmi yazıda bahsi geçen numunelerde tağşiş olmadığını açıkça ve net olarak belirtmiştir.” ifadeleriyle Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan listeyi yine Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi yazısını kaynak göstererek yalanlamaktadır. Firma açıklamasına “Şirketimiz hakkında yapılan yayınların ve konunun hassasiyetle takip edildiğini tarafınıza saygıyla duyururuz” ifadeleriyle son vermiştir. Tarafımıza firma tarafından gönderilen açıklamada herhangi bir ek belge, bilgi ya da analiz raporu yer almamaktadır.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri