Krema Sos ve Ezmeler

Nestlé Docello Kakaolu Fındıklı Waffle Kreması


Şimdi inceleyeceğimiz ürünü özellikle Waffle tüketenlerin dikkatli okumasını istiyoruz. Öyle ki, genelde içeriğini çok da bilmedikleri veya tahmin etmedikleri bir ürünü inceleyeceğiz; Nestlé Docello. O da nedir diye soracak olursanız şöyle söyleyelim; Waffle’da kullanılan Kakaolu fındık kreması. Peki neden bildiğimiz kakaolu fındıklı kremalarından değil? Çünkü bu profesyonel olarak üretilmiş. Fark nereden kaynaklanıyor diye sorarsanız; gerek içeriğindeki yağlardan, gerek şeker oranından, gerek kakao, gerek süt gerekse fındık oranından diyebiliriz. Yani bildiğiniz, belki kahvaltınızda kullandığınız kakaolu fındık kremalarından farklı bir şeyden bahsediyoruz.

Ürünün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Şeker, Bitkisel yağlar ve Peyniraltı suyu tozu görüyoruz. Üründe Bitkisel yağ olarak Pamuk ve Palm yağı kullanılmıştır. Bu haliyle 100 gr. üründe 31,3 gr. yağ bulunmakta olup bunun 8 gramı doymuş yağdır. Ürünün doymuş yağdan gelen kalori oranı %13’tür. Ürünün 100 gr.’daki şeker oranı ise 55,9 gr. olup, ilave şekerden alınan kalori oranı ise yaklaşık %40 olarak hesaplanmaktadır. Üründe çok ama çok yüksek oranda ilave şeker olduğunu söyleyelim.

Peki üründeki kakao, fındık ve süt oranları nelerdir? Üründe %4,8 oranında kakao tozu bulunuyor. Üründeki süt tozu ise yağsız süt tozu olup oranı %2’dir. Üründeki fındık oranı ise sadece %1’dir. Yani 20 gr.’lık tek porsiyon üründe sadece 0,2 gr. fındık, 0,4 gr. süt ve 1 gr. kakaoya karşılık 11 gr. Şeker bulunmaktadır. Yani tek porsiyon üründe yaklaşık 5 tane küp şeker bulunuyor. Ürün bunun yanısıra mısır nişastası, emülgatörler ve aroma vericiler içermektedir. Sadece bu kremadan gelen kalori tek porsiyonda 109 kcal’dir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Şeker, Bitkisel yağlar (Pamuk, Palm), Peyniraltı suyu tozu, Mısır nişastası, Kakao tozu (%4,8), Yağsız süt tozu (%2), Fındık püresi (%1), Emülgatörler (Ayçiçek lesitini, Poligliserol Polirisinoleat), Aroma vericiler.
💉Alerjen Uyarı: Süt, süt ürünü ve fındık içerir. Gluten içerebilir.
🔎Nestlé Docello Besin Değerleri
👉Enerji 545 kcal
👉Şeker 55,9 gr.
👉Yağ 31,3 gr.
👉Protein 2,7 gr.
👉Lif 1,9 gr.
📌Not: Besin Değerleri 100 gr. ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri