Özel Açıklama

Sütaş’ın yazılı olarak yapamadığı açıklama; “Bizden habersiz değiştirmişler”


Önceki hafta akşam saatlerinde gelen bir şikayet üzerine Denetle Twitter ve Instagram hesapları üzerinden sizlere twitler ve canlı yayınlarla duyurduğumuz bir şikayet sürecini yaşamıştık. Sütaş markalı Kaşar peynirlerin geçmiş Son Tüketim Tarihlerinin silinerek yeni tarihler basılması skandalını bizzat yerinde tespit ederek canlı yayında sizlere aktarmıştık. Sonrasında bu videoları da Youtube yayınımızda sizlere detaylı bilgilerle derlemiş ve tüm tarafsızlığımızla aktarmıştık. Bu yayınları takiben konuyla ilgili sizlerden çok sayıda benzer şikayet örneği gelmiş ve tüm bu şikayetler önceki gün tarafımızca CİMER kanalıyla yetkili merciilere iletilmişti.

Bu süreçte bu tarz durumlarda her zaman yaptığımız gibi üretici firmadan yazılı bir açıklama bekledik. Fakat günler geçmesine rağmen üretici firma tüm yayınlarımıza sessiz kalmayı tercih ederken Gıda Dedektifi takipçileri tarafından yapılan yorumlara da “özel iletişim bilgisi” talep ederek dönüş yaptı. Önceki gün takipçilerimizden gelmeye başlayan DM’lerden anladık ki; Sütaş firması konuyla ilgili mesaj gönderen ve yorum yapan tüm takipçilerimizden telefon numarası isteyerek herkesi tek tek arıyor ve “Gıda Dedektifi hakkımızda karalama yapıyor. O yüzden yazılı açıklama yapmıyoruz” iftirasını atıyor. Ve yine “Kamuoyuna açıklama yapın” çağrımıza kulak asmayan firma takipçilerimize değil, “kendi müşterileri” olarak vasıflandırdığı özel iletişim numarası veren kişilere bu açıklamayı layık görüyor.

Telefon üzerinden yapılan ve yazıya dökülmekten çekinilen açıklama şu şekilde; “Personellerimiz bizden habersiz yanlış tarih basmışlar. Sonra yine bizden habersiz bu tarihleri silerek yeni tarih eklemişler. Bunu da bize raporlamadan ürünleri piyasaya sürmüşler” Aslında Sütaş yetkilileri bu açıklamayı yazılı olarak yapmamakta haklılar. Çünkü bu yazılı açıklama tarihe not düşülecek cinsten gerçekten bir rezalettir. Tüketiciyi alenen kandırmanın vesikasıdır.

Hiçbir zaman bir firmaya yönelik gereğinden fazla olumlu ya da olumsuz yayınlar yapmayan Gıda Dedektifi’ni “karalama yapıyor” diyerek itham etmek de Sütaş firmasının utanması gereken diğer bir durumdur. Her şey ortadadır, her şey açıktır. Sütaş firması bugünden itibaren her haliyle şüphelidir, bir an evvel yetkili kurumlar tarafından denetlenmelidir. #NeYediğiniziBilinComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri