Çikolata ve Gofret

Tadelle Gofret


Gofret incelemelerimiz kapsamında çokça sorulan bir diğer ürüne geldik; Tadelle Gofret. Uzun yıllardır çikolata üretimiyle bildiğimiz markanın son yıllarda gofretleri de piyasada yer alıyor. İnceleyeceğimiz ürün 35 gr.’lık ambalajlarda satılıyor.

Ürünün içeriğine baktığımızda %48 oranında fındık kreması – tamamı fındık değil elbette – ve %32 oranında Sütlü Çikolata içerdiğini görüyoruz. Ürünün kalan %20’lik kısmı ise temel olarak Buğday unu ve Bitkisel yağdan oluşuyor. Üründe tek bir çeşit bitkisel yağ kullanılmış; Palm yağı. Bu haliyle ürünün 35 gr.’lık tek adedinde 10,2 gr. Yağ bulunduğunu ve bunun da 5,2 gramının doymuş yağ olduğunu söyleyelim. Yani üründen alınan kalorinin %25’i Doymuş yağdan geliyor. Bu da ürünün doymuş yağ açısından çok da sağlıklı bir ürün olmadığını ortaya koyuyor.

Gelelim üründeki şeker oranına. Üründe gerek fındık kremasında gerekse sütlü çikolatada olmak üzere sofra şekeri bulunuyor. Bu haliyle 35 gr.’lık tek adet ürün 15,3 gr. Şeker yani yaklaşık 7 tane küp şeker içeriyor. Şekerin tamamına yakınının ilave şeker olduğunu söyleyebiliriz. Bu şeker yüküne karşılık ürünün tek adedindeki lif oranı sadece 0,8 gr.’dır. 35 gr.’lık tek adetten alınan kalorinin %32’si ilave şekerden gelmektedir.

Bunun yanısıra üründe %10 oranında fındık bulunduğunu belirtelim. Yani 35 gr.’lık tek adet Tadelle Gofrette 3,5 gr. Fındık bulunyuyor. Ürün ayrıca peyniraltı suyu tozu, kakao tozu, ayçiçek lesitini ve doğal aroma verici olarak vanilya içermektedir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Fındık Kreması (%48) [Şeker, Bitkisel yağ (Palm), Fındık (%10), Peyniraltı suyu tozu, Kakao tozu, Emülgatör (Ayçiçek Lesitini), Doğal aroma verici (Vanilya)], Sütlü Çikolata (%32) [Şeker, Kakao yağı, Süt tozu, Kakao kitlesi, Emülgatör (Ayçiçek Lesitini), Doğal aroma verici (Vanilya)], Buğday unu, Bitkisel yağ (Palm), Kabartıcı (Sodyum Bikarbonat), Tuz
🔎Tadelle Gofret Besin Değerleri
👉Enerji 187 kcal
👉Şeker 15,3 gr.
👉Yağ 10 gr.
👉Protein 2,4 gr.
👉Lif 0,8 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (35 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri