İlave Şekersiz, Yoğurt

Altınkılıç Kefirli Sade Yoğurt


Bugünlerde proteinli ürünler son derece revaçta ve özellikle sporcular tarafından çok rağbet görüyor. Öyle ki, sporcular proteine gerçekten çok ihtiyaç duyuyorlar ve bunu da elbette günümüz şartlarına uygun olarak daha hızlı ve ekonomik yollardan almak istiyorlar. Bunun için çeşitli barlar ve hatta tozlar da artık satılıyor. Fakat belki de unuttuğumuz veya çok önemsemediğimiz önemli bir protein kaynağı daha var; Yoğurt. Bugün özellikle kefir gibi bir geleneksel gıdanın inovatif bir ürününü göreceğiz; Kefirli yoğurt.

Daha önce yaptığımız paylaşımlarda Altınkılıç markasıyla satılan Kefir ürünlerini incelemiştik. Bugün inceleyeceğimiz ürün ise Altınkılıç Kefirli Sade Yoğurt. Ürün 150 gr.’lık paketlerde kaşığıyla birlikte satılıyor. Yani aldığınız anda tüketebileceğiniz pratik bir üründen bahsediyoruz. Üründe Pastörize inek sütü, Yoğurt kültürü ve buna ek olarak Kefir kültürü yer alıyor. Yani gerek yoğurt gerekse kefirde yer alan probiyotikler bu üründe mevcut. Bu da ürünü probiyotik zenginliği açısından yoğurttan bir adım öne çıkarıyor. Bu haliyle ürün çok yüksek oranda canlı probiyotik mikroorganizma içeriyor.

Ürünün besin değerleri tablosuna baktığımızda bunun yanısıra yüksek oranda Protein içerdiğini görüyoruz. Bu haliyle ürün 150 gr.’lık tek pakette 8,5 gr. Protein içeriyor. Üründe ayrıca 263 mg. Kalsiyum ve 177 mg. Fosfor bulunuyor. Bu oranlar günlük Kalsiyum ihtiyacının %33’ünü ve günlük Fosfor ihtiyacının %25’ini tek başına karşılıyor. Ürün yine doğal olarak 0,8 mcg. B12 Vitamini içermektedir. Bu oran tek başına günlük B12 ihtiyacının %30’unu karşılamaktadır.

Üründe ilave şeker bulunmuyor. Sütten gelen doğal süt şekeri yani laktoz içeriyor. Fakat burada bir anektod; fermente bir ürün olan yoğurtta laktoz doğal yollarla parçalanıyor yani her yoğurt gibi bu üründe de laktoz glikoz ve galaktoza parçalanmış haldedir. Bu haliyle laktoz intoleransı olanlar için daha rahat sindirilebilir bir ürün diyebiliriz. Fakat hassas bünyelerin elbette uzman kontrolünde tüketimi önerilmektedir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Pastörize İnek Sütü, Yoğurt Kültürü, Kefir Kültürü
🔎Altınkılıç Kefirli Sade Yoğurt Besin Değerleri
👉Enerji 133 kcal
👉Karbonhidrat 8,1 gr.
👉Yağ 7,3 gr.
👉Protein 8,5 gr.
👉Kalsiyum 263 mg.
👉Fosfor 177 mg.
👉B12 vitamini 0,8 mcg.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (150 gr.) için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri