Barlar, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Züber Kakaolu Protein Bar


Daha önce de incelediğimiz Züber ürünlerinin Kakaolu Protein Bar ürününü inceliyoruz. Önceki aylarda özellikle sporculara yönelik olarak incelediğimiz bu ürün bugünlerde protein alımının önem kazandığı bugünlerde ilave şeker ve katkı maddesi içermeyen bir alternatif olarak öne çıkıyor. Ürünün içeriğindeki protein kaynağı ise diğer alternatiflerinden farklılık gösteriyor. Bu haliyle ilk kez yumurta beyazı içeren bir protein bar görüyoruz. Öyle ki; Züber Protein Bar temel protein kaynağı olarak çok önemli bir protein kaynağını; yumurta beyazını kullanıyor. Bu haliyle başta Whey proteini olmak üzere genellikle süt proteinleri kullanan diğer benzer ürünlerden aminoasit zenginliği açısından ayrışıyor. Öyle ki, yumurta tam bir protein kaynağı olarak tüm besinlerden ayrışmaktadır. Ürün 35 gr.’lık paketlerde satılıyor.

Ürünün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Hurma, Yumurta beyazı ve Kajuyu görüyoruz. Üründe %32 oranında yumurta beyazı kullanılmış yani 35 gr.’lık tek pakette 11,2 gr. Yumurta beyazı bulunuyor. Üründe ayrıca %15 oranında çiğ kaju kullanıldığını belirtelim. Yani tek pakette 5,25 gr. Kaju bulunuyor – ki bu da 2 adet kajuya denktir. Üründe ayrıca kakao kitlesi, hurma özü ve %4 oranında kakao tozu bulunuyor. Üründeki kakao aromasını arttırmak amacıyla doğal kakao aroması kullanıldığını görüyoruz.

Ürün ilave herhangi bir katkı maddesi ve koruyucu içermiyor. Ürünün tek adedinin besin değerlerine baktığımızdaysa 35 gr.’lık pakette 10 gr. Protein dikkat çekiyor. Bu haliyle tek bir adet ürünün tüketimiyle günlük protein ihtiyacının beşte biri tek başına karşılanabiliyor. Üründe herhangi bir yağ ilavesi bulunmadığından tek adette 2,1 gr. Yağ bulunuyor. Bu da yumurta beyazından ve kajudan gelen yağ olarak dikkat çekiyor.

Ürün tek adette 11,3 gr. doğal şeker içeriyor. Bu şeker başta hurma olmak üzere hurma özü ve kakao kitlesinden geliyor. Bu şekere karşılık olarak ürünün tek adedinde 3,5 gr. lif bulunuyor. Benzer gramajdaki gofret ve çikolatalardan yaklaşık 3 ila 5 kat daha yüksek orandaki bu lif hurma kaynaklı şekerin vücutta daha uzun sürede kana karışmasına yani kan şekerini dengede tutmada yardımcı oluyor. Bu da uzun süre tokluk veya başka bir deyişle hızlı acıkmama gibi reaksiyonlara sebep oluyor. Ürünün tek adedi 119 kcal enerji içeriyor. Bu kalorinin sıfıra yakını ilave şekerden ve %6’sı doymuş yağdan geliyor. Bu da Dünya Sağlık Örgütü’nün koyduğu sağlık kriterlerine uymaktadır. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Hurma, Yumurta beyazı (%32), Kaju (%15), Kakao kitlesi (Kakao, kakao yağı), Hurma özü, Kakao tozu (%4), Doğal kakao aroması
🔎Züber Kakaolu Protein Bar Besin Değerleri
👉Enerji 119 kcal
👉Şeker 11,3 gr.
👉Yağ 2,1 gr.
👉Protein 10 gr.
👉Lif 3,5 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (35 gr.) için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri