Gündem Özel

Yediği nardan zehirlenerek hayatını kaybeden küçük Saliha’ya gerçekten ne oldu?


Minik Saliha yediği nardan hayatını kaybetti haberlerini henüz üzülerek öğrendik! Kayseri’de dün akşam saatlerinde gıda zehirlenmesi teşhisiyle hastaneye kaldırılan ailenin en küçük ferdi olan 5 yaşındaki Saliha hayatını kaybetti. Gerek ulusal basından gerekse yerel basından okuduğum kadarıyla çelişkili haberler verilmiş. Bir kısım haber sitesinde zehirlenmeye sebep olan narların uzun süredir bekleyen narlar olduğu, bir kısım sitede ise yoldan alındığı ve narların üzerinde yoğun olarak kullanılan ilaçların görülebildiğine ilişkin ifadeler bulunuyor.

Hayatını kaybeden küçük Saliha’nın amcası Hakan Çakır; “Narın üzerinde zirai ilaçları görmek mümkün. Aile olarak bu konunun peşini bırakmayacağız” ifadeleriyle basına demeç veriyor.
https://www.ensonhaber.com/nardan-zehirlenen-5-yasindaki-cocuk-kurtarilamadi.html

KAYNAK: ENSONHABER

Bu haliyle zehirlenmenin olduğu akşam yine aynı gün yoldan aldıkları nardan tüketen ailenin “uzun süredir bekleyen” nar tüketmiş olma ihtimali düşüktür. Öyle ki, bazı yerel kaynaklarda söz konusu narların üzerindeki “zirai ilaçların” gözle görülebilecek kadar çok olduğu belirtiliyor. Öyle ki; hayatını kaybeden küçük Saliha’nın amcası Hakan Çakır; “Narın üzerinde zirai ilaçları görmek mümkün. Aile olarak bu konunun peşini bırakmayacağız” ifadeleriyle basına demeç veriyor. Bu haliyle söz konusu demeçte bahsi geçen iddia doğruysa ve bu durum küçük Saliha’nın otopsisinde ortaya çıktıysa, o narları satan kişilerin ve kullandıkları ilaçların tespit edilmesi zor olmasa gerek. Bu konuyla ilgili olarak Savcılık tarafından incelemelerin ve soruştrumanın devam ettiği belirtilmektedir. Farklı bir ülkede olsa belki günlerce konuşulacak ve radikal önlemler alınacak bu olay maalesef ülkemizde ancak birkaç ulusal basın haberinden ve yerel basından takip edilmekte, gündem değeri taşımamaktadır.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri