Barlar, İlave Şekersiz

Peyman Bahçeden Kırmızı Meyveli Bar


Çokça sorulan ürünlerden birini inceliyoruz; Peyman Bahçeden Bar. Farklı çeşitleri bulunan ürünün önceki gün Kırmızı meyveli ve Karışık kuruyemişli çeşidine rastladık. Ürün 35 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürün ilave şeker içermiyor.

Üründe ilk 3 sırada; Hurma, İç antep fıstığı ve Kırmızı meyveler yer alıyor. Hurmanın ve son sıradaki Kırmızı pancar suyu konsantresinin oranını bilmiyoruz. Üründe %24 oranında Çiğ antep fıstığı içi yer alıyor. Bu da 35 gr.’lık tek adet üründe 6 gr. Çiğ Antep fıstığı içi demektir. Bunun yanısıra ürün bitkisel yağ ve elma suyu konsantresi içeren turna yemişi ve vişne kurusu içeriyor. Bu ikisinin oranı ise %17 olarak belirtilmiştir. Üründe bunun yanısıra %12 oranında Çiğ fındık içi yer alıyor. Bu da tek pakette 4,2 gr. Fındık bulunduğunu gösteriyor.

Ürün ilave şeker içermiyor. Fakat az önce de dediğimiz gibi kırmızı meyveler olarak üründe yer alan turna yemişi ve vişne kurusunun içeriğinde bitkisel yağlar olarak Ayçiçek ve Pamuk yağları bulunuyor. Ürün bu haliyle 35 gr.’lık tek pakette 8,1 gr. Yağ içeriyor. Üründe ayrıca 4,2 gr. Protein bulunuyor.

Ürünün ilave şeker içermediğini belirtmiştik. Üründeki şeker hurma ve kırmızı meyvelerdeki elma suyu konsantresinden geliyor. Üründe ayrıca hem kırmızı renk vermek hem de doğal şeker katkısı sunmak adına kırmızı pancar suyu konsantresi bulunuyor. Bu haliyle 35 gr.’lık tek adet ürün 15,6 gr. Şeker içeriyor. Üründe buna karşılık olarak 3,4 gr. Lif bulunuyor. Ürün koruyucu, renklendirici, aroma verici gibi sentetik katkılar içermiyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Hurma, Çiğ İç Antep fıstığı (%24), Kırmızı meyveler (%17) [Cranberry (Kurutulmuş Cranberry (Turna yemişi), Elma suyu konsantresi, Bitkisel yağ (Ayçiçek)),Vişne kurusu (Vişne kurusu, Elma suyu konsantresi, Bitkisel yağ (Pamuk))], Çiğ iç fındık (%12), Kırmızı pancar suyu konsantresi
🔎Peyman Bahçeden Kırmızı Meyveli Bar Besin Değerleri
👉Enerji 154 kcal
👉Karbonhidrat 15,6 gr.
👉Yağ 8,1 gr.
👉Protein 3,2 gr.
👉Lif 3,4 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (35 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri