Barlar, İlave Şekersiz

Züber Antep Fıstıklı Kakaolu Bar


Daha önce farklı çeşitlerini incelediğimiz Züber markalı ilave şekersiz barların Antep fıstığı ve Kakaolu çeşidine bakıyoruz. Ürün 40 gr.’lık paketlerde satılıyor. Dediğimiz gibi ilave şeker içermiyor. Bunun yanısıra üründe koruyucu ve renklendirici bulunmuyor. Yani katkı maddesi içeren endüstriyel bir üründen değil, katkı maddesi, bitkisel yağ ve ilave rafine şeker veya mısır şurubu içermeyen paketli bir gıdadan bahsediyoruz. Bu ikisinin ayırdına varabildiğimizde önemli bir yol kat edeceğimizi düşünüyoruz.

İçeriğinde ilk 3 sırada; Hurma, Antep fıstığı ve Nohut unu içerdiğini görüyoruz. Ürünün şeker içeriği ilk sırada bulunan hurmadan doğal olarak geliyor. Üründe 2. Sırada ise Antep fıstığı bulunuyor. Öyle bindelik oranlarda değil; ürün %19 oranında antep fıstığı içeriyor. Bu da 40 gr.’lık üründe 7,6 grama denk geliyor. 3. Sırada ise ürünün protein ve lif içeriğine önemli katkı sağlayan nohut unu bulunuyor. Üründe bunların haricinde %7 oranında kakao kitlesi, hindiba kökü lifi ve fındık bulunmaktadır.

Ürün bu haliyle tek adette 133 kcal içeriyor. Ürünün tek paketinde 18,5 gr. Karbonhidrata karşılık 5,2 gr. Lif bulunuyor. Hem doğal kaynaktan hem de yüksek lifle alınan bu karnonhidratın kan şekerini hızla yükseltmeyeceğini, dengeli bir tüketim sunacağını ve dahası sizi uzun süre tok tutacağını söyleyebiliriz. Ürünün tek adedinde ayrıca 5,2 gr. yağ ve 3,3 gr. Protein bulunuyor. Bu haliyle ürünün proteinden gelen kalori oranı %10 olarak dikkat çekiyor.

Son olarak; ürünün geçtiğimiz Eylül ayında merkezi Brüksel’de bulunan The Taste Institute’dan Superior Taste Award yani Üstün Lezzet Ödülü aldığını belirtelim. Burada en dikkat çeken Enstitünün resmi hesabından yaptığı paylaşımda “Gerçek Türk fıstıkları” ifadesini kullanmasıdır. Bu haliyle coğrafyamıza özgü bir değer olan Antep fıstığının uluslararası düzeyde tanınmasına da vesile olmuştur. Bahsi geçen ödüller 2005 yılından beri Brüksel, Belçika’da bulunan International Taste & Quality Institute tarafından veriliyor. Dünyanın önde gelen tadım uzmanları, The Taste Institute’de tadımlar profesyonel ve bağımsız tadım uzmanları tarafından yapılıyor. Tadım için gönderilen ürünler, büyük panellerde, Avrupa’nın en prestijli derneklerinden seçilen 200 Şef & Sömeliye tarafından değerlendiriliyor. Jüri üyeleri, tadım ve geri bildirim alanlarındaki kanıtlanmış tecrübeleri baz alınarak seçilmiş ızmanlardan oluşuyor. Jüri üyelerinin yetenekleri Şef & Sömeliye yarışmalarınca ya da Le Guide Michelin, Gault & Millau gibi dünyaca ünlü kurumlarca tanınmaktadır. Bu ödülü Züber haricinde birkaç sayılı yerli markanın aldığını da belirtelim. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Hurma, Antep fıstığı (%19), Nohut unu, Kakao kitlesi (%7) [Kakao tozu, Kakao yağı), Hindiba kökü lifi, Fındık
💉Alerjen Uyarı: Antep fıstığı ve fındık içerir. Badem, yer fıstığı ve ceviz içerebilir.
🔎Züber Ahtep Fıstıklı ve Kakaolu Besin Değerleri
👉Enerji 133 kcal
👉Karbonhidrat 18,5 gr.
👉Yağ 5,2 gr.
👉Protein 3,3 gr.
👉Lif 5,2 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet ürün (40 gr.) için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri