Bisküvi ve Kurabiye

Ülker Çokoprens


Çok uzun zamandır raflarda olan bir diğer Ülker ürününü inceliyoruz; Ülker Çokoprens. Yıllardır raflarda olan bir ürün diyoruz fakat artık biliyorsunuz ki; Ülker firması ürünlerindeki besin değerleri tablosunu geçtiğimiz aylarda paylaşmaya başlamıştır. Çokoprens ambalajlarında da yakın zamanda bu tabloları görmeye başladık. Gelelim ürünün içerik ve besin değeri detaylarına. Ürün 30 gr.’lık paketlerde satılıyor.

Ürünün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Buğday unu, Şeker ve Bitkisel yağ olarak Palm yağını görüyoruz. Üründe şeker ilavesi olarak ayrıca İnvert şeker şurubu yani şeker pancarından elde edilen Glikoz-fruktoz şurubu yer alıyor. Ürün bu haliyle 30 gr.’lık tek adette 7,9 gr. şeker yani yaklaşık 4 tane küp şeker içeriyor. Tek adet ürün ayrıca 7,8 gr. yağ içeriyor. Bu yağın 3,4 gramı doymuş yağdır.

Üründe %6,6 oranında fındık püresi bulunuyor. Bu da 30 gr.’lık tek adet üründe 2 gramdan daha az fındık demek oluyor. Üründe %1,2 oranında yağı azaltılmış kakao tozu bulunuyor. Üründe ayrıca emülgatör olarak soya lesitini ve Un işlem maddesi olarak Sodyum Metabisülfit gibi katkılar dikkat çekiyor. Üründe içeriğini bilmediğimiz aroma vericiler yer alıyor.
Ürün 30 gr.’lık tek adette 152 kcal enerji veriyor. Üründe 19 gr. Karbonhidrata karşılık sadece 0,6 gr. Lif bulunuyor. Bu da üründen alınan ve yüksek oranda ilave şekerden gelen karbonhidratın çok düşük lif ile alındığından kan şekerini hızla yükselteceği ve tüketim sonrasında hızla acıkma hissi vermesine sebep oluyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Buğday unu, Şeker, Bitkisel yağlar (Palm), Fındık püresi (%6,6), İnvert şeker şurubu, Nişasta, Kabartıcılar (Amonyum Hidrojen Karbonat, Sodyum Hidrojen Karbonat, Disodyum Difosfat), Peyniraltı suyu tozu, Yağ azaltılmış kakao tozu (%1,2), Tuz, Emülgatör (Soya Lesitini), Aroma vericiler, Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), Yumurta, Un işlem maddesi (Sodyum Metabisülfit)
🔎Ülker Çokoprens Besin Değerleri
👉Enerji 152 kcal
👉Şeker 7,9 gr.
👉Yağ 7,8 gr.
👉Protein 1,7 gr.
👉Lif 0,6 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet ürün (30 gr.) için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri