Gündem Özel

CİMER başvurumuz üzerine üç bakanlık kantinlerde ortak denetimler başlattı.


Önceki haftalarda çokça gündeme getirdiğimiz kantinlerle ilgili hakkımızda yapılan suç duyurusu sonrasında biz de söz konusu kantinle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’na bireysel hakkımızı kullanarak denetim başvurusunda bulunmuştuk. Bu kapsamda Tuzla Hilmi Sonay İlköğretim Okulu kantininde satılan ürünleri kanıt olarak göstermiş ve denetim talebinde bulunmuştuk. Aynı zamanda bize hakaret ve iftiralarda bulunan kantincilerden de işlettikleri kantinlerin adreslerini talep etmiştik. Tabi bunlardan hiçbiri adreslerini bize iletme cesaretini gösteremedi. Lafa gelince korkusuz kesilen bu korkaklara ise cevap bugün Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık tarafımıza ilettiği cevabında ortak denetimlerin başlatıldığından bahsediyor.

Müdürlüğümüz Yiyecek İçecek alanında görevli öğretmenlerimizden İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce görevlendirilen bir mühendis, ve Sağlık Müdürlüğünce görevlendirilen bir sağlık personelince oluşturulan denetim komisyonunca Kantinlerin Genel Denetimleri başlatılmış olup hazırlanacak olan rapora göre gerekli işlemler yapılacaktır.

milli eğitim bakanlığı destek şube müdürlüğü’nden bireysel başvurumuza gelen cimer cevabıdır.

Yaptığımız bireysel başvuru çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı ilgili müdürlüğü kapsamında İlçe Tarım ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden katılacak uzman personeller ile kantinlerde genel denetimler yapacağı ve bunun raporlanacağını belirtmektedir. Bu raporlama doğrultusunda da yine yürürlükteki genelgeye göre iş ve işlemler yapılacağı anlaşılmaktadır. Bu kapsamda kantinlerin periyodik olarak yapılan hijyen kontrollerinin yanısıra; hesabımızda da sürekli olarak gündeme getirdiğimiz satılan ürünlerin genelgeye uygunluğu yönünden de kapsamlı bir denetim yapılacağı anlaşılmaktadır. En azından bu denetim sürecinde ve sonrasında da kantinlerde genelgeye daha uygun gıdalar satılması yönünde bir adım atılabilmesini ümit ediyoruz. Konuyla ilgili bilgilendirme geldikçe sizlere duyurmaya devam edeceğiz.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri