Gündem Özel

İstanbul’un orta yerinde tavuk skandalı yaşandı; belediye skandala seyirci kaldı.


Bugün saat 10:45 sularında Ataşehir Esatpaşa’da sokak ortasında tavukları boğarak katleden bazı kişiler öldürdükleri bu tavukları yine sokak ortasında ve çöp konteynırlarının yanıbaşında vatandaşlara sattılar. Sokak ortasında öldürülen tavukları almak için sıraya giren vatandaşlar olaya müdahale etmek isteyen takipçimize tepki gösterdiler. Tavukları katledip oracıkta satışa sunan kişiler ise bir süre sonra olay yerinden ayrılarak kayboldular.

Olaya birebir tanıklık eden takipçimiz ilk olarak bağlı bulunduğu Ataşehir Belediyesi’ne saat 11:00’de sosyal medyadan ulaştı. Birkaç dakika içinde dönüş yapan belediye sosyal medya hesabı üzerinden fotoğrafları gönderilen bu skandalı görmezden geldi ve “Anlık şikayetleriniz için 0216 570 5000 – 1827 dahilisini aramanız gerekmektedir, Sevgiler.” diyerek vatandaşı resmen atlattı ve bürokratik engel çıkarttı. Oysa ki, ekiplerin hemen olay yerine intikal etmesi ve müdahale ederek bu skandala dur demesi gerekiyordu.

Tarafımıza saat 15:30’da iletilen şikayet ile ilgili kısa sürede yaptığımız teyit ve değerlendirmeler sonrasındaysa öncelikle Instagram story yayını üzerinden sizlere ve Ataşehir Belediyesi’ne iletilen şikayeti aynı zamanda Tarım ve Orman İstanbul İl Müdürü Ahmet Yavuz Karaca’ya da bizzat aktardık.

Mesajımıza ivedilikle dönüş yapan Karaca’ya olayın gerçekleştiği adres ve plaka bilgisi verildi. Söz konusu aracın olay yerinden 11:00 sularında ayrıldığı bilgisi üzerine plaka bilgisini emniyet birimleriyle paylaşıldığı açıklandı. Konuyla ilgili olarak yayınlarımız sonrasında Ataşehir Belediyesi de tarafımıza benzer mesajı attıktan hemen sonra tepkilerimiz üzerine olay yerine bir ekip gönderdi. Fakat belediyenin şaşırtan tavrı bununla da bitmedi.

Ekipler olay yerine saat 16:30’da intikal ettiğinde söz konusu skandalda rol oynayanlar 4,5 saat önce oradan ayrılmıştı. Fakat belediye tarafımıza; “Tavukçular elimizden kaçtı” mesajıyla yanlış bilgilendirme yaptılar. Skandalın gerçekleştiği 11:00 sularında da zabıtanın olay yerine intikal ettiği 16:30 sularında da takipçimiz vesilesiyle olay yerini takipteydik. Konuyla ilgili İl Müdürlüğü’nün takibatı sürmektedir. Ataşehir Belediyesi’ne de bundan sonraki olaylarda kamu sağlığı açısından daha hızlı ve “gerçekçi” müdahalelerde bulunulmasını önermekteyiz. #NeYediğiniziBilinComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri