Gündem Özel

Onur Bilgi ve Mert Yağız’ın ölümüne sebep olan Bonart marka şırınga çikolatalar satılmaya devam ediyor.


Önceki hafta Ankara ve Diyarbakır’dan yürek burkan haberleri aldığımızda iki çocuğumuzun boğulmasına sebep olan şeyin aynı ürün olduğunu öğrenmiştik. Bonart markasıyla piyasada satılan ve olay öncesinde birçok okul kantininde de bulunduğunu öğrendiğimiz şırınga çikolatalar ölümler sonrasında okul kantinlerinden apar topar toplanmıştı. Aynı zamanda söz konusu ürünlerle ilgili KKTC Sağlık Bakanlığı da toplatma kararı almıştı. Fakat olayın gerçekleştiği ve iki canımızı kaybettiğimiz Türkiye’de söz konusu ürünlere hala rastlamak mümkün. Bugün tarafımıza gönderilen bu iki fotoğrafta kapağındaki hatalı tasarım sonucunda iki çocuğun boğulmasına sebep olan Bonart markalı şırınga çikolataların satılmaya devam ettiği görülüyor. Bu fotoğrafların çekildiği yerleri de Alo174 hattına da bildirdiğimizi ve adresleriyle toplatılma talebinde bulunduğumuzu belirtelim.

Fotoğraflardan biri dün çekilmiş ve fotoğrafta çok sayıda ürün olduğunu görüyoruz. Ürünlerden biri Osmaniye’de faaliyet gösteren Benim Çarşım AVM’de çekilmiş. Ürünün 1,25 ₺’ye satıldığını ve çok sayıda ürün bulunduğunu görüyoruz. Konuyla ilgili Alo174 hattına ivedi olarak ürünün toplatılması talebimizi ilettik.

Diğer ürün ise Yalova İhlas Armutlu Tatil Köyü’nde faaliyet gösteren İfa Süpermarkette dün bir takipçimiz tarafından tespit edilmiştir. Yine çok sayıda şırınga çikolata ve markaya ait farklı ürünler markette satılmaya devam etmektedir. Bu işletmeyle ilgili olarak da Alo174 hattına ivedi olarak ürünün toplatılması talebimizi ilettik.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri