Özel Açıklama

Baltalı firmasından Tağşiş listesindeki duyuruya ilişkin açıklama gelmiştir.


Önceki gün yayınlanan Taklit ve Tağşiş listesinde Keçi peynirinde inek sütü tespitiyle yer alan Baltalı firmasından konuyla ilgili tarafımıza açıklama gelmiştir. Funda Özer Baltalı tarafından yapılan açıklamada; “İlkeli düzgün üretim yapmaya çalışan küçük bir şirket olarak bu haksız durumu protesto ediyor, tüketici nezdinde bize güvenen ürünlerimizi kullanan her bir kişinin bizi iyi tanıdığını biliyoruz.” ifadeleri yer almaktadır.

Açıklamanın tamamı şu şekildedir;
“Baltalı gıda olarak 11 yıl önce bir keçi çiftliği kurup, ardından bir mandıra yatırımı yaparak %100 keçi sütünden ürünler üretmeye başladık. İlerleyen yıllarda Antalya’dan Uşak’a kadar keçi çiftlikleri ile sözleşme yaparak kendi çiftliğimiz ile birlikte sütümüzü tedarik ettik ve halen etmekteyiz.
İşletmeye kendi çiftliğimiz dahil gelen her süt %1 hassasiyetle analiz yapan bir kitle inek ve koyun sütüne karşı test edilerek üretime alınmaktadır. Her hafta cuma günü hafta boyu gelen sütler pacal yapılarak İstanbul Devlet Gıda Kontrol Laboratuarına tür tayinine yollanmaktadır.
Geçtiğimiz yıllarda defalarca inek koyun sütü bulaşıklığı iddiası ile bakanlık inceleme yapmış ve biz çapraz kontrol ile %100 keçi sütü olduğunu ispatlamıştık. Devlet DNA yöntemi ile analiz yaptığı için çalışanın dikkatsizliği, ortamın yeterli şekilde sterilize edilmemesi gibi durumlar bulaşmaya neden olmaktadır.
Bu sene 20’nin üzerinde araştırmaya tabi tutulmuş ve bunlardan 3 tanesinde bakanlık analiz sonuçlarında ısrar etmiştir.Bu durum karsısında bizde yasal mücadelemizi başlatmış bulunuyoruz. 
İlkeli düzgün üretim yapmaya çalışan küçük bir şirket olarak bu haksız durumu protesto ediyor, tüketici nezdinde bize güvenen ürünlerimizi kullanan her bir kişinin bizi iyi tanıdığını biliyoruz. 
Funda Özer BaltalıComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri