Barlar, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Züber Kakaolu Fındıklı Bar


Daha önce farklı çeşitlerini incelediğimiz Züber markalı ilave şekersiz barların bu sefer standart çeşitlerinden birini; Züber Kakaolu Fındıklı ürününü inceliyoruz. Ürün 40 gr.’lık ambalajlarda satılıyor.

Üründe ilk 3 sırada; Hurma, Fındık ve Kakao kitlesi bulunuyor. Ürünün doğal karbonhidrat ve şeker kaynağı olarak bulunan Hurma ilk sırada yer alırken, üründe %16 oranında fındık ve %7 oranında kakao kitlesi bulunuyor. Bu haliyle 40 gr.’lık tek adet ürün 6,4 gr. fındık ve 2,8 gr. Kakao kitlesi içeriyor. Üründe ayrıca lif kaynağı olarak fındığın yanısıra; hindiba kökü lifi yer alıyor. Ürün ayrıca nohut unu içeriyor. Üründe doğal fındık aroması haricinde ilave katkı maddesi, koruyucu ya da renklendirici bulunmuyor.

Bu haliyle besin değerlerine baktığımızda; 40 gr.’lık tek adette 19,3 gr. Karbonhidrata karşılık 5,4 gr. lif içerdiğini görüyoruz. Bu yüksek lif oranı üründen doğal olarak alınan karbonhidratın kana uzun sürede karışmasını sağlarken; kan şekerini dengede tutmaya destek oluyor. Ürünün ayrıca bu özelliğiyle sıradan bir gofrete göre daha uzun süre tokluk hissi vereceğini de söylemek gerekiyor.

Ürünün tek adedinde bulunan 4,3 gr. yağ fındıktan ve kakao yağından gelen yağ olarak dikkat çekiyor. Üründe ayrıca tek adette 2,6 gr. protein bulunuyor. Üründe ilave şeker ve doymuş yağdan gelen ilave bir kalori olmadığından Dünya Sağlık Örgütü’nün “sağlık” kriterlerine uygunluğunu da teyit etmek gerekiyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Hurma, Fındık (%16), Kakao kitlesi (%7) [Kakao tozu, Kakao yağı], Hindiba kökü lifi, Nohut unu, Doğal fındık aroması
🔎Züber Kakaolu Fındıklı Bar Besin Değerleri
👉Enerji 125 kcal
👉Karbonhidrat 19,3 gr.
👉Yağ 4,3 gr.
👉Protein 2,6 gr.
👉Lif 5,4 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (40 gr.) ürün için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri