Krema Sos ve Ezmeler

Hekimhan Keçiboynuzu Özü


Keçiboynuzu özü paylaşımlarına sizlerden gelen diğer markalarla devam ediyoruz. Sırada Hekimhan markalı ürün var. Ürün Hekimhan Bitkisel Sanayi ve Ticaret A.Ş. Mersin’de üretilerek 640 gr.’lık cam kavanozlarda satıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda %100 Harnup yani Keçiboynuzu özü içerdiğini görüyoruz. Keçiboynuzu özünden gelen vitamin ve mineraller haricinde üründe ilave vitamin veya mineral yok. Ürünün etiket verileri üzerinden 100 gr.’da bulunan besin değerlerini görebiliyoruz. Bu haliyle ürünün 100 gr.’da 283 kcal enerji verdiğini, 70,7 gr. Karbonhidrat ve buna karşılık 3,3 gr. Lif içerdiğini anlıyoruz. Ürünün 100 gr’da 2,5 gr. protein bulunuyor.
Gelelim ürünün vitamin ve mineral değerlerine. Bu üründe de geçtiğimiz günlerde ve dün aylaştığımız diğer markalardan daha farklı değerleri görüyoruz. Öyle ki; ürün 100 gr.’da 314,9 mg. Kalsiyum içeriyor. Bu da 10 ml.’lik tek porsiyonda 40,3 mg. Kalsiyuma denk geliyor. Üründe ayrıca 100 gr.’da 4,2 mg. Demir bulunuyor. Bu da yine 10 ml’lik tek porsiyonda 0,53 mg. demire denk geliyor. Ürünün 100 gramı ayrıca 1057 mg. Potasyum, 77,8 mg. Fosfor, 55,6 mg. Magnezyum, 37. mg. C vitamini içeriyor. Tüm bu vitamin ve mineral değerlerinin aslında keçiboynuzundan gelen doğal değerler olduğunu söylemek gerekiyor. Bu haliyle burada vurgulanması gereken özelliklerin markaya özgü değil; keçiboynuzuna özgü özellikler olduğunu belirtmek gerekiyor.

Öyle ki, geçtiğimiz günlerde paylaştığımız Hünnap markalı Keçiboynuzu özü paylaşımı sonrasında ürünün fason üretim olması, içeriğindeki düşük orandaki Kalsiyum ve Demir değerleri ve eczanelerde satılmalarına olanak sağlayan ilave vitaminlerin günlük ihtiyacı karşılamaktan uzak oranları firmada bir takım rahatsızlıklar oluşturmuştu. Bugün tarafımıza ulaşan firma yetkilisi Abdullah Sarı’nın da paylaşımlarımız sonrasında hakkımızda suç duyurusunda bulunacağını beyan ettiğini belirtelim. Bu haliyle Gıda Dedektifi olarak paylaşımlarımızın arkasında olduğumuzu ve verdiğimiz bilgilerin doğruluğunu onaylı etiket verileri üzerinden teyit ettiğimizi belirtmek isteriz. Firmalar tarafından oluşturulan iftira, itham ve baskı politikalarına da asla taviz vermeyeceğimizi vurgulayalım. #NeYediğiniziBilin

🔎Hekimhan Keçiboynuzu Özü Besin Değerleri
👉Enerji 283,1 kcal
👉Karbonhidrat 70,7 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein 2,5 mg.
👉Lif 3,3 gr.
👉Demir 4,2 mg.
👉Kalsiyum 314,9 mg.
👉Potasyum 1057,3 mg.
👉Magnezyum 55,6 mg.
👉Fosfor 77,8 mg.
📌Not: Besin Değerleri 100 gr. ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri