Krema Sos ve Ezmeler

Nidola Keçiboynuzu Özü


Sizlerden gelen bir başka Keçiboynuzu Özünü inceliyoruz; Nidola Keçiboynuzu Özü. Bu ürün ile ilgili etiket üzerinden yaptığımız araştırmalarda ise ilginç bulgulara rastladık. Ürünün içeriğinin yanısıra bunlardan da bahsedeceğiz.

İlk olarak ürünün Vitanella Dış Ticaret firması tarafından fason olarak TR-44-000277 kayıt no’lu Dutpınar Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne ürettirildiğini söyleyelim. Yani bu ürün Vitanella firması tarafından üretilmiyor. Bu noktada dikkatli takipçilerimiz hemen farkedecektir; fason üretimi yapan Dutpınar Gıda firması önceki günkü paylaşımımız sonrasında algı çalışmaları da tarafımızca engellenince hakkımızda suç duyurusunda bulunan Hünnap firmadır. Fakat bu iki ürün arasında bir başka benzerlik daha var. Her iki ürünün işletmecisi de Mall Of İstanbul’da E7 blokta yer almaktadır. Gerek Hünnap gerekse Vitanella/Nidola markalarının aynı bloktaki bir ofisten – hiçbir üretim tesisine sahip olmadan bunca ürünü ürettirmesi fason üretim gerçeğinin bir özetidir. Merkez ofisleri aynı blokta yer alan iki firma arasında bunun dışında herhangi bir bağlantı olup olmadığını ise bilmiyoruz. Yalnız her iki markanın da logosundaki yaprağa dikkatiniz çekelim.

Gelelim ürünün içeriğine; Ürün içeriğinde ilave vitaminler bulunmadığından aynı üreticiden çıkan bu ürün eczanelerde değil, marketlerde satılıyor. Ürünün besin değerleri ise etiket üzerinde demir hariç tam olarak verilmiş görünüyor. Buna göre 100 gr. ürün 277,3 kcal enerji veriyor. Ürünün 100 gr.’da 64,7 gr. Karbonhidrata karşılık 4,47 gr. Lif içerdiğini belirtelim. Üründe ayrıca 100 gr.’da 2 gr. protein bulunurken, yağ içermiyor. Ürünün keçiboynuzundan gelen vitamin ve mineral değerlerine bakarsak; 100 gr. ürünün 121,9 mg. Kalsiyum içerdiğini belirtelim. Bu da Hünnap markalı ürüne yakın bir değer – ki bahsettiğimiz gibi ürün Malatya’daki aynı işletmede fason olarak üretiliyor. Ayrıca üründe 101 mg. Fosfor, 1311 mg. Potasyum ve 62,2 mg. Magnezyum bulunuyor. Bu haliyle 15 gr.’lık tek porsiyonda 18,3 mg. kalsiyum, 15,2 mg. Fosfor, 197 mg. Potasyum ve 9,3 mg. Magnezyum alınıyor. Ürün etiketinde bileşenlerin günlük ihtiyacı karşılama oranları da veriliyor. #NeYediğiniziBilin

🔎Nidola Keçiboynuzu Özü Besin Değerleri
👉Enerji 41,6 kcal
👉Karbonhidrat 9,7 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein 0,3 gr.
👉Lif 0,7 gr.
👉Kalsiyum 18,3 mg.
👉Potasyum 197 mg.
👉Fosfor 15,2 mg.
👉Magnezyum 9,3 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (15 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri