Özel Açıklama

Hünnap markası tarafından bitmek tükenmek bilmeyen iftiralara ilişkin son duyurumuzdur; Onurunuz varsa mahkemeye gidin!


Bu konuyla sizleri daha fazla meşgul etmemek üzere çok uğraştığımızı baştan bilmenizi isterim. Bu süreçte ortaya çıkan türlü türlü troll hesaplara, fason üreticisinden eczacısına, reklamcısından PR ajansına kadar bu firmadan nemalanan her türlü kişiden gelen haddi hesabı kesilmeyen iftiraları da günlerdir kulak ardı yaptığımızı belirteyim. Paylaşım üzerinden iki haftaya yakın geçmesine rağmen iftiralar bitmek bilmedi. Bugün de fason üretim yapan Dutpınar firmasının eski Gıda Mühendisi olan bir hanımefendi tanıtım reklamında görünmesine rağmen; bizim onu gizli bir şekilde yayınladığımızı iddia ederek asılsız bir iftirayla bizi rahatsız etti. Bunun sonrasında Hünnap firmasından yetkililerle görüştüğünü dile getirerek; “para teklifini kabul etmeyerek haklarında karalama yapmaya başladığımız” gibi ahlaksızca bir iftirayla karşımıza geldi. Şimdi buradan sizlerin huzurunda bu iftirayı yayan Hünnap markasının yetkilisi Abdullah Sarı’ya açık çağrıda bulunuyoruz; Alçakça iftiralarınızı alın ve varsa delillerinizle mahkemeye gidin. Onurlu davranın, şerefli olun.

İlk olarak konunun bu noktaya gelmesinin temel sebebinin Hünnap markasıyla üretilen ve “sadece eczanelerde” algısıyla satışa çıkan Keçiboynuzu özü ürününün fason üretilmesinin sizlere duyurulmasından dolayı ortaya çıktığını söyleyelim. Söz konusu ürün içeriğine ilave vitaminler katılmak suretiyle Malatya İl Tarım Müdürlüğü’nden tek seferlik bir onay alarak tüm yurttaki eczanelerde satışa başlıyor. Ürünün fason olması ise firmayı neden rahatsız ediyor biliyor musunuz?

Çünkü işte izlediğiniz bu videoda Hünnap markası ürünü bir entegre fabrikada üretiyor algısı yaratıyor. Malatya’daki Dutpınar firmasının tesislerinde çekilen bu videoda ne hikmetse tüm personeller Hünnap önlükleri giyiyor. Fabrikada bebe bisküvisi de üretiliyor gibi gösteriliyor – oysa ki bisküvi 650 km. Uzaktaki Karaman’da yine fason olarak Şimşek Bisküvi’ye ürettiriliyor. İşte Hünnap markasıyla hiçbir üretim tesisine sahip olmadan Başakşehir’de tek bir ofisten bu videodaki gibi tanıtımlarla da algı yaratıyor. Bunlar ortaya çıkınca da rahatsız olup; “para istediler” iftirası atıyor.
Takdir sizlerindir.
#gıdadedektifiComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri