Özel Açıklama

Hünnap firmasının iftiraları ve KVKK’ya aykırı davranışları sebebiyle yasal işlem başlattığımızı duyururuz.


Olağan yayın akışımızın dışına çıkmamıza sebep olan Hünnap firmasının günlerdir devam eden iftiraları yarın itibariyle tarafımızca hukuki zemine taşınacaktır. Geçtiğimiz hafta yaptığımız ürün incelemesi sonrasında tüketiciden gizlenen “fason üretim” gerçeğinin ortaya çıkartılması ve akabinde “para alarak yayın yaptığımız” iftiraları ve KVKK hükümlerine aykırı davranışları sebebiyle başta firmanın çalışanlarından Kemal Sakan ve şirket yetkilisi Abdullah Sarı ile firmanın reklam işlerini yürüten Kantin Production firması çalışanı Koray Koluaçık hakkında her türlü yasal hakkımızı kullanma kararı aldığımızı bildiririz. Gıda Dedektifi’nin geçtiğimiz yıl sizlere duyurarak gerçekleştirdiği Okul Söyleşileri üzerinden yapılan her türlü mesnetsiz ve ahlaksız iftiraya da yine hukuki zeminde her türlü cevabı vereceğiz.

Bu çerçevede, dün itibariyle firmanın Ulusal Satış Direktörü olan Uğur Akınlar tarafından ahlaksızca mesajlara maruz kaldığımızı duyurmuştuk. 7 yıldır söz konusu firmada görev yapan şahıs “İyiliğin özü” sloganının da içinin ne denli boş olduğunu gözler önüne sermiştir. Sonrasında da sizlere daha önce de duyurduğumuz gibi firmanın reklam işlerini yürüten Kantin Production “çok iyi  bildiği” algı yönetimini üzerimizde denemeye kalkmış ve troll hesaplar üzerinden iftiralara başlamıştır. Cevabımız ve tepkimiz üzerine ise çalışanı tarafından “Adres verdim, yiyorsa gel. Hünnap yeriz” ifadeleriyle firmanın sloganı olan “İyiliğin özü” seviyesi bir kez daha ortaya konmuştur. Biz kendisine birkaç güne kadar adliyenin adresini göndereceğiz.

Son olarak, söz konusu firmanın aslında yıllardır tüketiciyi nasıl kandırdığı belgeli şekilde sizlere tarafımızca açıklanmıştır. Reklam Kurulu tarafından firmanın fason olarak ürettirdiği Keçiboynuzu özü ve Bebek bisküvisi ürünleriyle ilgili sağlık kriterlerini aşan yayınlarıyla ilgili 241 bin 413 TL idari para cezasına hükmedildiğini duyururuz. Bu da “İyiliğin özü” sloganının bedeli olarak kayıtlara geçmektedir. Bu haliyle; karşı karşıya kaldığımız ve günler süren iftira ve algı operasyonu karşısında olağan akışımız dışında bu yayınları yapmak zorunda kaldığımızı üzülerek bildiririz. #NeYediğiniziBilinComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri