Gündem Özel

Etiket skandalına imza atan Sütaş firması Tarım ve Orman Bakanıyla güven tazeliyor.


Geçtiğimiz aylarda gelen bir şikayet üzerine ortaya çıkarttığımız Sütaş markalı Kaşar peynirlerdeki etiket skandalı üzerinden 4 ay geçti. Hatırlarsanız; ürünler üzerindeki Son Tüketim Tarihlerinin silinerek yerine yeni tarihler basıldığını marketten bizzat tespit ettiğimiz ürünler üzerinden “canlı yayında” kanıtlamıştık. Bunun üzerine Carrefoursa ürünleri hızla toplatmış ve firmadan açıklama yapılmasını talep etmişti.

Fakat firma ne Carrefoursa’ya ne de bize yazılı bir açıklama yapmamış, kamuoyunu da bu skandal ile ilgili bilgilendirmemişti. Konuyla ilgili yorum yapan takipçileri tek tek arayan firma sözlü açıklamada “Personelin kendilerine söylemeden düzeltme yaptığını” itiraf etmiş fakat buna rağmen; Gıda Dedektifi’ni “karalama yapmakla” suçlamıştı. Aradan aylar geçti. Biz bakanlıktan konuyla ilgili bir inceleme ve yaptırım beklerken, firmanın istediği oldu; konu unutulup gitti. Ya da öyle sanıyorlar.

Yayınımız sonrasında tüketici nezdinde “güveni zedelenen” firma bu süreçte elbette boş durmadı. Geçtiğimiz aydan başlayarak Tarım ve Orman Bakanı vasıtasıyla “güven tazeleyen” atılımlar gerçekleştiriyorlar. Bizim inceleme ve yaptırım beklediğimiz Tarım ve Orman Bakanı gittiği fuarlarda – çaktırmadan – firmanın stantlarının önünde fotoğraf çektiriyor. “Yok o kadar değildir” diyoruz; “Ambalajlı süt alın. Açık sütlerde idrar olabilir, pislik olabilir” açıklaması yapıyor. “Denetimden sorumlu” bir bakan olarak bu uyarısıyla sorumluluğu üzerinden “atıyor.” Ve son olarak bugün ise aslında ağzındaki baklayı tam olarak çıkartıyor.

Tarım ve Orman Bakanı Sn. Bekir Pakdemirli yaptığı son paylaşımında büyük harflerle yazdığı Sütaş firmasının Bingöl’deki yeni “tesislerinin” müjdesini verdi. Sütaş tesislerinde ve firmanın logosu altında yaptığı açıklamada “Bingöl’de yapımı devam eden SÜTAŞ…” ifadeleriyle firmanın “büyüklüğünü” yazdığı büyük harflerle teslim etti.
Peki, ne diyelim?
Hayırlı işler.
#NeİçtiğiniziBilinComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri