Gündem Özel

Doğadan markalı poşet bitki çayındaki madde hakkında firmadan açıklama geldi!


Önceki günden bu yana çeşitli sosyal medya hesaplarında yayınlanan ve tarafımıza da birçok takipçimiz tarafından DM ile gönderilen videoda Doğadan markalı poşet çayların içinden çıkan beyaz parçacıklara “uyuşturucu” ya da “ilaç” atıfları yapılmaktaydı. Konuyla ilgili üretici firmadan açıklama geldi. Firma yaptığı açıklamada; “Paylaşılan videoda ürün poşetinin içinden çıkan beyaz renkli parçacıklar Türk Gıda Kodeksi’ne uygun aroma vericilerdir.” ifadeleri yer aldı.

Firmanın açıklaması sonrasında aslında uzun dönemdir vurguladığımız “Aroma verici” gerçeğiyle ilk kez somut olarak karşılaşmış oluyoruz. Her türlü endüstriyel üründe bulunan bu aroma verici maddelerin bir çayda bu denli net bir şekilde görünmesiyle aslında birçok tüketici “tanışmış” oldu.

Evet; bu bir ilaç değil. Fakat içtiğiniz çayda bulunan, suda eriyen bir tür “kimyasal” maddeden bahsediyoruz. Nereden ithaldir? Ne ihtiva eder? Neden beyaz renkte ve bu şekildedir? Tam olarak nedir? Ne değildir? Bunların hiçbirini bilmiyoruz. Daha doğrusu hiçbir kurum, kuruluş ve firma bunu bize açıklama “gereği” duymuyor. Aroma vericiler olarak “sıradanlaşmış” bu bileşenler işte böyle çayımıza kadar giriyor. Belki “ilaç değil” dediğimizde birçok tüketici rahatlamış oluyor. Fakat aslında hala ne içtiğimizi bilmediğimizi farketmeliyiz. Söz konusu aroma vericilerin ithal edildiği ülkeyi ve ihtivasını ilgili firmadan talep etmiş bulunmaktayız. #NeçtiğiniziBilinComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri