Gündem Özel

Bir fark görebiliyor musunuz? Göremezsiniz, çünkü yok!


Bu iki besin değeri tablosu değerlerinde herhangi bir fark görebiliyor musunuz? Göremiyorsunuz, çünkü fark yok.

Fakat bu tabloları “aynı” diyerek yorumladığımız paylaşımlarımız için “haksız rekabet” adı altında durdurma kararı alınıyor. Bu mesnetsiz karar neye göre uygulanıyor, bilmiyoruz. Bu iki ürün içerik ve besin değerleri açısından “aynı ürün” dediğimiz için hakkımızda suç duyurusunda bulunuluyor.  Birbirinden mesnetsiz iddiaların yer aldığı suç duyurusunda farklı iki markaya ait ürünün birbiriyle aynı olan besin değerleri tablosunu karşılaştırmak için “teknik” ve “hukuki” yeterliliğimiz olmadığı “iddiasına” yer veriliyor.

Hammm markasının sahibi konumundaki Ebebek firmasından böyle bir talep gelmezken; Hünnap firmasının fason üreticisi Dutpınar ve Hünnap firmasının maşası konumundaki yan markası Vitanella bu paylaşımları “suç unsuru” olarak mahkemeye sunuyor, Gıda Dedektifi hukuk yoluyla resmen hesaptan el çektirilmeye çalışılıyor. Hesabımıza yönelik olarak; tazminat davası, durdurma kararı talebi ve suç duyurularıyla farklı avukatlık büroları ve farklı markalar üzerinden tarafımıza resmen “baskı” uygulanıyor.

Avukatlarımız ile birlikte yarın bu mesnetsiz suç duyurularına karşılık savcılığa ifadelerimizi vereceğiz. Sonrasında öncelikle ulusal basına sonra da canlı yayında siz değerli takipçilerimize detaylı açıklama yapılacaktır. Günlerdir süren desteğiniz ve ilginiz için teşekkür ederiz. En kısa zamanda olağan yayın akışımıza dönmek üzere çaba sarfettiğimizi bilmenizi isteriz. #BüyükBirAileyizComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri