Bal ve Arı Ürünleri, Editoryal İçerik, Gıda Takviyesi, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

BEE’O Up+ On The Go Keçiboynuzu Propolis ve Ham Bal Karışımı


Bugünlerde artık bağışıklık sisteminin önemini çok iyi anlamış durumdayız. Bu bağlamda aylardır çeşitli ürünlerini incelediğimiz Propolis ürünlerinin bugün çocuklar ve yetişkinlere yönelik farklı bir çeşidini inceleyeceğiz; Bee’o Up+ On the Go. 7 gr.’lık paketlerde satılan bu ürünler içeriğinde Propolisin yanısıra Keçiboynuzu ve Ham Bal içeren karışımlar. Burada önemli bir not; üründe yer alan Propolis ve Ham Balın Anadolu’da üretildiğini söylemek gerekiyor.

İlk olarak ürünün yetişkinlere yönelik hazırlanan çeşidine bakacağız. Üründe %50 oranında Keçiboynuzu, %45 oranında Ham Bal ve %5 oranında Saf Propolis içerdiğini söyleyelim. Bu haliyle 7 gr.’lık tek pakette 350 mg. saf propolis yer alıyor. Ürün suda çözünebilir nitelikte yani çok sıcak olmayan çay, meyve suları, yoğurt gibi gıdalar ve içeceklerle birlikte tüketilebiliyor. İçeriğinde ilave şeker bulunmayan ve işlem görmemiş ham bal içeren ürünün aynı zamanda doğal bir tatlandırıcı olduğunu söylemek gerekiyor. Ürünün tek paketinde 3,5 gr. Keçiboynuzunun yanısıra 3,15 gr. Ham bal bulunuyor.
🔍Bee’o Up+ On The Go İçindekiler; Keçiboynuzu (%50), Ham Bal (%45), Saf Propolis (%5)

Gelelim aynı ürünün çocuklar için üretilmiş versiyonuna. Yine benzer içeriğe sahip üründe özellikle saf propolisin dozunun ayarlandığını görüyoruz. Bu haliyle ürün içeriğinde yine %50 oranında Keçiboynuzu ve %47,5 oranında Ham Bal yanısıra %2,5 oranında Saf propolis içeriyor. Bu haliyle 7 gr.’lık tek pakette 175 mg. Propolis içerdiğini söyleyelim.
🔍Bee’o Up+ On The Go “Çocuklar İçin” İçindekiler; Keçiboynuzu (%50), Ham Bal (%47,5), Saf Propolis (%2,5)

Propolisin-__nsan-Sa__l______na-Etkileri328176-324518

Bu bağlamda özellikle propolis tüketiminin çocuklar üzerinde olumlu etkileri olduğuna dair çeşitli bilimsel çalışmalar vardır. Bundan biri; 2004 yılında Cohen ve arkadaşları tarafından yapılan çalışma olup; Çocuklara kış döneminde 12 hafta süreyle düzenli olarak 50 mg. Ekinezya, 50 mg. Propolis ve 10 mg. C vitamini verilmesinin üst solunum yolu enfeksiyonlarında önemli düzeyde azalma olduğuna dair bulguları mevcuttur. Yine Çrişan ve arkadaşları tarafından 1995 yılında ortaya konan farklı bir çalışmada Propolisin solunum sisteminin mikrobik hastalıklarına karşı güçlü antibakteriyel etkilerinin saptandığı ortaya konmaktadır. Bu bağlamda Focht ve arkadaşlarının 1993 yılında ve yine Spiciale ve arkadaşlarının 2006 yılında ortaya koyduğu bilimse çalışmalar; Propolisin grip, zatürre, bronşit, tüberküloz gibi ciddi solunum yolu hastalıklarında son derece etkili olduğunu ortaya koymaktadır. #NeYediğiniziBilin

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri