Özel Açıklama

Hünnap firması tarafından hesabımıza yönelik alçakla iftiralar devam ediyor.


Hünnap markasıyla satılan Keçiboynuzu Özü ürününün fason üretim olduğunu ve firmanın reklamlarındaki tüketiciyi aldatıcı nitelikteki ifadeleri yayınladığımız günlerde troll hesaplar üzerinden başlayan algı operasyonları son haftalarda firmanın aleni karalama kampanyası ve çeşitli avukatlar üzerinden hukuki süreçler başlatmasıyla devam etmişti.

Firma aynı zamanda fason üretim yaptıkları Malatya’dan aldıkları sipariş usulü yargı kararıyla Gıda Dedektifi hesabını kapattığını söyleyerek, henüz bize tebliğ edilmemiş bir karar üzerinden bile algı yapmaya kalktı. Firma geçtiğimiz yıl yaptığımız okul söyleşi programları üzerinden alçakla iftiralarına devam ediyor. Bugün tarafımıza gelen bilgide, geçtiğimiz yıl bu kapsamda ücretsiz olarak gittiğimiz Acıbadem Okulları’na CİMER üzerinden bir şikayet ulaştı. Şikayet karşılık savunmamızı yaptık. Firmanın her türlü hukuki girişimine de savunmalarımız ayrıca yapılmıştır.

Firma tarafından tarafımıza yöneltilen alçakça iftiraları ve 40 okulda yaptığımız söyleşi programına leke sürülmesini asla kabul etmiyoruz. Geçtiğimiz yıl 40 okulda tamamen ücretsiz olarak sürdürülen ve hiçbir firmanın ya da markanın tanıtımının yer almadığı söyleşiler sizlere duyurulmu sponsor firmaların karşılıksız desteğiyle, tamamen şeffaf bir şekilde gerçekleştirilmiştir. CİMER şikayetinde “yanlış bilgilendirilme”, “kişisel menfaat” ve “sponsor olan firmaların yönlendirmesi” iddiaları tüketici gözünde yerin dibine geçmiş firmanın bağımsız ve tarafsız çalışmalarımıza attığı ahlaksızca iftiralardır.

Firma ünlülerle yaptıkları reklamlar, sözde mühendislerin satın aldıkları hesapları üzerinden iftiralar ve karalama kampanyalarının yanısıra; TV reklamlarıyla tüketiciyi kandırmaya devam ediyor. Bugün Okul Söyleşi programlarımıza leke sürmeye çalışanlar TV reklamlarıyla Keçiboynuzu Özü ürünüyle ilgili “virüse kalkan” görselleriyle ürünlerinin “Virüsten koruyucu” olduğunu iddia etmektedir. Söz konusu reklam ve firmanın “Sadece Eczanelerde” ifadeleriyle ilgili Reklam Kurulu’na şikayetimiz yapılmıştır.

İyilikten, sağlıktan bahsederek arka planda tüketiciyi kandıran reklamlar, ifadeler ve her türlü sosyal medya hesabına sızmış trolleriyle söz konusu firma Türk milletini adeta “aptal” yerine koymaktadır. Her türlü hukuki girişim ve şikayete karşılık savunma hakkımızı kullanıyoruz. Kapatma kararı aldık diyerek zil çalıp oynayanlara inat, Gıda Dedektifi Instagram, Twitter hesapları ve web sitesi de yayınlarına devam etmektedir. Sipariş usülü yargı kararları FETÖ öncesi döneme ait eski bir yöntemdir. Artık bu yöntem işlememektedir. Firmaya hatırlatalım; Türkiye Cumhuriyeti’nde yargı kararları “Türk Milleti” adına verilir. #NeYediğiniziBilinComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri