Gündem Özel

Ticaret Bakanlığı satışlarında fahiş fiyat uygulayan firmaları açıkladı!


Özellikle COVID19 salgını sonrasında arttırılan denetimlerde maske, kolonya ve dezenfektan ürünlerinde fahiş fiyat uygulayan firmalar tespite edilerek para cezaları uygulandığı açıklanmıştı. Ticaret Bakanlığı bugün ceza uygulanan firmaları tek tek açıkladı. Listede eczanelerden internet sitelerine kadar pek çok farklı firma bulunuyor.

Listeye bakıldığında genel itibariyle maske satışlarına yüksek oranda ceza kesildiği anlaşılıyor. N11 ve Hepsiburada gibi satış platformlarının yanısıra listede perakende satış noktaları ve eczaneler yer alıyor. Bunun yanısıra bazı market zincirleri de dikkat çekiyor. Ceza alan işletmelerden biri; İstanbul’da faaliyet gösteren Hakmar Mağazacılık Ltd. Şti.’ye ait Hakmar Marketler. Ucuzluk marketleri olarak bilinen markette satılan fahiş fiyatlı maskeden dolayı firmaya 10 bin 475 ₺ ceza kesildiği anlaşılıyor. En yüksek cezalar ise 104 bin 781 ₺ ile N11 ve Hepsi Burada sitelerine satış yapan çeşitli kişi ve firmalara yönelik olarak dikkat çekiyor.

Listenin tamamını adresinden https://gidadedektifi.com/wp-content/uploads/2020/04/Tablo-Ticaret-1.pdf indirebilirsiniz.

gıda dedektifi

Listede ayrıca İstanbul’da İmes Eczanesi; Ankara’da Nilsu Eczanesi, Çayyolu Eczanesi, Yaman Eczanesi, Buket Eczanesi, Ankuva Eczanesi ve Meydan Eczanesi fahiş fiyatlı satış yaptıkları gerekçesiyle para cezası alan eczaneler olarak sıralanıyor. Ankara’da Yunus Market, Konya’da Mygross Toptan Market, Asfora Market, İzmir’de Metro Toptan Market fahiş satış yapan diğer marketler olarak listede yer alıyor.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri