Krakerler

Ülker Taç Kraker


Tuzlu kraker adıyla satılan ve çok uzun yıllar öncesinden bildiğimiz bir ürünü; pek de bilmediğimiz yeni içeriğiyle inceliyoruz: Ülker Taç Kraker. Ürün 76 gr.’lık ambalajlarda satılıyor.

Ürün içeriğinde ilk 3 sırada; Buğday unu, Palm yağı ve Glikoz şurubu yer alıyor. İlk bakışta bir şekerleme ya da şekerli bir üründen bahsediyoruz gibi algılansa da; “Tuzlu Kraker” adıyla satılan bu üründe tuzdan daha yüksek oranda Glikoz şurubu karşımıza çıkıyor. Üründe ayrıca Sofra şekeri de yer alıyor. Bu haliyle 100 gr. Ülker Taç Kraker 3,1 gr. tuzun yanısıra 8 gr. Şeker içeriyor. Ürünün 76 gr.’lık tek adedindeyse 6,1 gr. yani yaklaşık 3 tane küp şeker kadar glikoz şurubu ve sofra şekeri yer alıyor.

Üründe bunların yanısıra Malt ekstaktı , Peyniraltı suyu tozu ve Yumurta yer alıyor. Ürün Un işlem maddesi olarak Sodyum Metabisülfit içeriyor. Ürün 76 gr.’lık ambalajda 3,1 gr. tuz içeriyor. Üründe bitkisel yağ olarak Palm yağı kullanıldığını ve içerikte 2. Sırada yer aldığını söylemiştik. Bu haliyle ürün 76 gr.’lık tek pakette 13,7 gr. yağ içeriyor. Bu yağın 6,6 gr.’ı yani yarısından fazlası Palm yağından kaynaklı doymuş yağ olarak dikkat çekiyor. Üründe doymuş yağdan gelen kalori oranı %17,2 olarak hesaplanıyor. Ürün tek adette 344,5 kcal enerji veriyor – ki bu kalorinin %7’si ilave şekerden geliyor. Ürünün tek paketinde 6,1 gr. protein yer alırken, karbonhidrat yüküne karşılık 1,5 gr. Lif içeriyor. #NeYediğiniziBilin

🔍İçindekiler: Buğday unu, Bitkisel yağ (Yağ), Glikoz şurubu, Kabartıcılar (Amonyum Hidrojen Karbonat, Sodyum Hidrojen Karbonat, Disodyum Difosfat), Tuz, Malt ekstraktı, Şeker, Peynir altı suyu tozu, Yumurta, Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), Un işlem maddesi (Sodyum Metabisülfit)
🔍Ülker Taç Kraker Besin Değerleri
👉Enerji 344,5 kcal
👉Şeker 6,1 gr.
👉Yağ 13,7 gr.
👉Protein 6,1 gr.
👉Lif 1,5 gr.
👉Tuz 2,4 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (76 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri