Hazır Yemek

Veg&Bones Kelle Paça Çorbası


Geçtiğimiz yıldan bu yana kemik suyu ürünleriyle dikkat çeken ve geçen aylarda bebeklere yönelik ürünlerini incelediğimiz Veg&Bones markalı Kelle Paça Çorbası’nı inceliyoruz. Ürün ilk kez genelde restoranlarda tüketilen Kelle Paça çorbasının besin değerleriyle ilgili bilgi sahibi olmamıza olanak sağlayacak. Ürün 480 ml.’lik cam kavanozlarda tüketime hazır olarak satılıyor. Ürünün Bonita Gıda tarafından Manisa’da üretildiğini belirtelim. Ürün ambalajında Helal damgası yer alıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk sırada %76 oranında Dana paça suyu bulunduğunu görüyoruz. Bu oranın içerisinde de sırasıyla Dana paça eti, Dana kelle eti ve Dana dil eti bulunduğunu anlıyoruz. Üründe paça eti oranı kelle eti oranından daha yüksektir. Üründeki dana dil eti oranı ise %7,6 olarak belirtilmiştir. Ürün içeriğindeki et parçaları kuşbaşı şeklinde kesilmiş vaziyette bulunmaktadır. Bu haliyle ürün 100 ml.’de 4,4 gr. protein içermektedir – ki bu da 250 ml.’lik tek porsiyon üründen 11 gr. protein alınması anlamına geliyor.

Üründe bunların yanısıra Bitkisel yağ olarak Ayçiçek yağı kullandığını görüyoruz. Ürün ayrıca Krema ve un içermektedir. Bu bileşenlerin etkisiyle 100 ml.’de 2,5 gr. yağ ve 1,2 gr. Karbonhidrat içermektedir. Bu da 250 ml’lik tek porsiyon üründe 6,3 gr. yağ ve 3,2 gr. Karbonhidrat bulunduğunu göstermektedir. Üründe bu haliyle 3,3 gr. Doymuş yağ bulunuyor. Söz konusu yağın Ayçiçek yağından ziyade dana etinden geldiğini söylemek gerekiyor. Üründe bu bileşenlerin yanısıra sırasıyla; Karabiber, Sarımsak, Limon suyu, sirke ve iyotlu tuz bulunuyor. Ürün 100 ml’de 0,9 gr. tuz içeriyor. Bu da 250 ml.’lik tek porsiyonda 2,3 gr. tuza denk geliyor. Üründe herhangi bir koruyucu, aroma verici, aroma arttırıcı veya ilave katkı maddesi bulunmuyor. #NeYediğiniziBilin

🔍İçindekiler: Dana paça suyu (%76) [Dana paça eti, Dana kelle eti, Dana dil eti (%7,6)], Bitkisel yağ (Ayçiçek), Karabiber, Krema, Un, Sarımsak, Limon suyu, Sirke, İyotlu tuz.
🔍Veg&Bones Kelle Paça Çorbası Besin Değerleri
👉Enerji 113 kcal
👉Karbonhidrat 3,2 gr.
👉Yağ 6,3 gr.
👉Protein 11 gr.
👉Tuz 2,3 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (250 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri