Barlar, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Züber Kidz Çilekli


Çocuklara yönelik üretilen bir üründen bahsececeğiz; Züber Kidz Çilekli. Daha önce Kakaolu ve Muzlu çeşitlerini incelediğimiz aynı serinin çilekli çeşidine bakıyoruz. Ürün 30 gr.’lık ambalajlarda satılıyor. İlave şeker ve katkı maddesi içermeyen bir üründe çizgi film karakterlerini görmek adına Züber Kidz ürünlerinin bir ilk olduğunu birkez daha dile getirelim.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Hurma, Çilek ve Fındık üçlüsünü görüyoruz. Üründe %25 oranında Çilek bulunuyor – ki bu genelde pek de rastladığımız bir oran değildir. Öyle ki; 30 gr.’lık tek adet üründe 7,5 gr. Çilek bulunmaktadır. Üründe fındık yanısıra badem de bulunmaktadır fakat bu iki bileşenin oranlarını göremiyoıruz. Ancak çoktan aza doğru yapılan içerik sıralamasından anladığımız kadarıyla üründeki fındık, badem ve hindiba kökü lifi oranı %7’nin üzerindedir.

Bu da üründeki lif oranından da anlaşılmaktadır. Ürün gerek hurmadan, gerekse fındık, badem ve hindiba kökü lifinden gelen lifin etkisiyle 100 gr.’da 14,8 gr. Lif içermektedir. Sıradan bir gofrette 2 ila 2,5 gr. aralığında değişen lif oranının yaklaşık 7 katını görmekteyiz – ki ürün ilave şeker içermemetkedir.

Gelelim üründeki şeker içeriğine. Züber ürünlerinde olduğu gibi Züber Kidz’de de ilave şeker bulunmuyor. Ürünün şeker kaynağı olarak başta hurma ve meyve içeriği yer alıyor. Ürün 100 gr.’da hurma ve çilekten gelen 61,9 gr. Karbonhidrat içeriyor. Bu da 30 gr.’lık tek adette 18,6 gr. Karbonhidrata denk geliyor. Bu karbonhidrata karşılık içerdiği tek adette bulunan 4,4 gr. gibi yüksek orandaki lif ise zaten doğal yollarla alınan bu karbonhidratın kanda daha dengeli yayılmasını ve uzun süre kalmasını sağlıyor. İşte kan şekerinin uzun süre dengede kalması da; uzun süre tokluk yani sürekli bir şeyler “yememe” isteğini beraberinde getiriyor. Aslında uzun sözün kısası; bir gofret tükettikten sonra hemen bir yenisini isteyen, bir türlü doymak bilmeyen çocuklar; yüksek lifli ve doğal olarak şekerli bu ürünleri tükettikten sonra “doyuyorlar.”

Üründe hurmanın yanısıra; fındık ve bademden gelen protein de bulunuyor. Bu haliyle ürün 30 gr.’lık tek adette 1,8 gr. Protein içeriyor. Ürünün tek adedinde ayrıca yine bu bileşenlerden gelen 1,9 gr. Yağ bulunuyor. Üründe %7 oranında Kakao kitlesi bulunduğunu ve Çilek aroması yerine Çilek konsantresi içerdiğini belirtmek gerekiyor. #NeYediğiniziBilin

🔍İçindekiler: Hurma, Çilek (%25), Fındık, Badem, Hindiba Kökü Lifi, Kakao kitlesi (%7) [Kakao tozu, Kakao yağı], Çilek konsantresi
🔍Züber Kidz Çilekli Besin Değerleri
👉Enerji 98 kcal
👉Karbonhidrat 18,6 gr.
👉Yağ 1,9 gr.
👉Protein 1,8 gr.
👉Lif 4,4 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (30 gr.) ürün için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri