Özel Açıklama

Milli Eğitim Bakanı’na açık çağrımızdır; Her türlü savunmayı vermeye hazırız.


Hepinizin malumu fasoncu firma tarafından aylardır devam eden yıldırma politikalarına Okul Söyleşilerimiz de eklendi. Önceki yıl karşılıksız sponsorluk desteğiyle 40 farklı okulda gerçekleştirdiğimiz Okul Söyleşi programlarımız CİMER üzerinden hadsiz iftiralar ve dayanaksız ithamlarla Milli Eğitim Bakanlığı’na şikayet edildi. Bu şikayetler malum firmaya bağlı bir avukatlık bürosunun korkak bir şekilde isimsiz olarak CİMER’e başvurması sonucunda ilgili okullara 1,5 ay önce tebliğ edildi. Bizleri öğrencileri etiket okuma bilincini geliştirmek adına “sosyal faaliyetler” adıyla tamamen ücretsiz ve karşılıksız söyleşilere davet eden değerli öğretmenler ve okul yöneticileri aylardır devam eden haksız bir süreçten maalesef psikolojik olarak zarar görmektedir. Gıda Dedektifi tarafından hiçbir hukuki veya idari yönden soruşturmaya konu olamayacak bu söyleşilerini öğretmenler ve okullar üzerinden hedef alanlar hukuk nezdinde gereken hesabı er ya da geç vereceklerdir. Fakat yıllardır kantin sorununu çözmekten aciz olan, kantinleri açık mevzuat hükümlerine rağmen endüstriyel firmalara adeta peşkeş çeken, denetimden yoksun bırakarak aylar öncesinde günahsız bir çocuğumuzun ölümünde sorumluluğu bulunan

Milli Eğitim Bakanlığı; işi gücü bırakıp Gıda Dedektifi’nin söyleşi programlarına bu iftiracı firmanın isimsiz şikayetiyle soruşturma açabiliyor.Görevi mevzuatı uygulamaktan öte olmayan bakanlık yetkilileri tarafımıza tek bir soru bile sormadan, atılan iftiraları aynen kabul ederek söyleşi yaptığımız okul yönetimlerinden savunma istiyor. Bizden de “sertifika” talep ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın etiket okuma farkındalığı ile ilgili bir sertifika programı varsa; hemen yarın kaydolmaya hazırız. Eğer yoksa; olmayan bu sertifika programına rahatlıkla altlık olabilecek binlerce yayınımız ve 1,5 milyonu aşan takipçimizle bu hadsiz iftiraları kabul edenlere tarafsız ve bağımsız yayınlarımızı ve siz değerli takpçilerimizin referanslarını sunmaya hazırız.Buyrun bizi çağırın, ne sorarsanız cevaplamaya hazırız. Fakat geldiğimizde Mert Yağız’ın ölümü sonrasında verilen sözleri ve kantinlerdeki denetimsizliği hatırlatacağımızdan şüpheniz olmasın.
Musa Özsoy
#Gıda DedektifiComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri