Dondurma ve Buzlar

Magnum Crack Classic


Sizlerden gelen yoğun dondurma inceleme taleplerine özellikle fiyatıyla dikkat çeken bir ürünle başlıyoruz; Magnum Crack Classic. Ürün 440 ml. yani 297 gr.’lık kutularda 34₺’ye satılıyor. Ürünün Macaristan’da üretilerek Türkiye’ye ithal edildiğini anlıyoruz.

İçeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Şeker, Süt kreması ve su içeren üründe ilave şeker kaynağı olarak Nişasta bazlı Glikoz-fruktoz şurubu ve Glikoz şurubu bulunuyor. Ürün bu haliyle 100 gr.’da 28 gr. Şeker içeriyor. Bu da 297 gr.’lık tek kutuda tam 83,2 gr. Şeker yani yaklaşık 40 tane küp şekere denk geliyor.

Üründe süt kremasının yanısıra kakao yağı, tam yağı süttozu ve süt yağı bulunuyor. Üründe en dikkat çekici unsur ise ilave bitkisel yağ bulunmamasıdır. Fakat ürünün içerdiği süt ve kakao bazlı yağlardan dolayı üründe doymuş yağ içeriği yüksektir. Öyle ki, ürün 100 gr.’da içerdiği 21 gram yağın 13 gramı Doymuş yağdır. Bu da 297 gr.’lık tek pakette 62,4 gr. yağ demektir. Ürünün şeker ve yağ toplamı 297 gr.’lık tek pakette 145 gramdır!

Üründe bu bileşenlerin yanısıra Emülgatörler, Kıvam arttırıcılar, Aroma vericiler, Renklendirici ve Asitlik Düzenleyici gibi katkı maddeleri yer almaktadır. Ürün alışılmışın dışında Yapay aroma vericilerin yanısıra %0,04 oranında Vanilya taneciği içermektedir. Bu da 297 gr.’lık tek pakette 0,1 gr. Vanilyaya denk gelmektedir. #NeYediğiniziBilin

🔍İçindekiler: Şeker, Süt kreması, Su, Konsantre yağsız süt, Glikoz-fruktoz şurubu, Kakao yağı, Kakao kitlesi, Tam yağlı süt tozu, Süt yağı, Glikoz şurubu, Emülgatörler (Yağ asitlerinin mono ve digliseritleri, Soya lesitini, Poligliserol Polirisinoleat), Kıvam arttırıcılar (Keçiboynuzu gamı, Guar gam, Karragenan), Aroma verici, Vanilya tanecikleri (%0,04), Vanilin, Renklendirici (Anatto), Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit)
💉Alerjen Uyarı: Süt ürünü ve soya içerir. İz miktarda fındık, fıstık, ceviz, badem çeşitleri, buğday proteini, susam yağı ve yumurta içerebilir.
🔍Magnum Crack Classic Besin Değerleri
👉Enerji 974,2 kcal
👉Şeker 83,2 gr.
👉Yağ 62,4 gr.
👉Protein 10,4 gr.
👉Lif 3,86 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek kutu (297 gr.) için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri