Editoryal İçerik, Gıda Takviyesi, Özel İnceleme

Bee’o On The Go “Elma Sirkesi & Zerdeçal”


Daha önce farklı çeşitlerini incelediğimiz tek kullanımlık Ham bal ve Propolis karışımı olan Bee’o On The Go ürününün Elma sirkesi ve Zerdeçal çeşidini inceleyeceğiz. Ürün diğer çeşitler gibi 7 gr.’lık tek kullanımlık paketlerde satılmakta olup, içeriğinde Ham bal ve yerli propolis içermektedir.

Ürün içeriğine baktığımızda %84,5 oranında Ham bal bulunduğunu anlıyoruz. Üründe ayrıca %10 oranında Elma sirkesi, %1,5 oranında Zerdeçal ve yine %1,5 oranında Tarçın bulunuyor. Ürün 7 gr.’lık tek adette 105 mg. Propolis içeriyor.

Bu haliyle ürünün özellikle fenolik bileşenler açısından zengin bir kaynak olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki, literatürde “raw honey” olarak bilinen, pastörize ve polenleri tutacak sekilde filtre edilmemiş yani herhangi bir ısıtma ve filtrasyon işlemine uğramamış olan “ham bal” yüksek oranda vitamin ve antioksidan özelliğe sahip fenolik ve flavanoid yapıdaki bileşenler içeriyor. İçeriğindeki propolis ise bilinen en güçlü antioksidandır. Bunun yanı sıra propolisin antiviral, antimikrobiyal ve antifungal özelliği de mevcuttur. Zencefil de 400 farklı doğal bileşen içeriyor. Keza yine zerdeçalın içeriğinde bulunan flavanoid bir bileşen olan kurkuminin yanısıra; C, E ve A vitamini yer alıyor.

Propolisin-__nsan-Sa__l______na-Etkileri328176-324518

Son bir hatırlatma; tek kullanımlık paketlerde satılan bu ürün doğrudan ya da su, süt, meyvesuyu, yoğurt gibi ılık ya da soğuk gıdalara eklenerek tüketilebiliyor. Burada önemli bir nokta var; ürünün “çok sıcak” gıdalara doğrudan katılması önerilmiyor. Çünkü yüksek sıcaklıklara maruz kalan ham balın antioksidan özelliği kayboluyor. Ama ürünü soğuk veya ılık gıdalara veya içeceklerinize katabilir veya doğrudan tüketebilirsiniz. Üründe ilave yağ, şeker, koruyucu veya herhangi bir katkı maddesi bulunmamaktadır. #NeYediğiniziBilin

🔍Bee’o Up On the Go Elma Sirkesi ve Zerdeçal İçindekiler: Ham Bal (%84,5), Elma sirkesi (%10), Saf propolis (%1,5), Zerdeçal (%1,5), Tarçın (%1)

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri