Barlar, İlave Şekersiz

Züber Yer Fıstıklı&Kakaolu


İlave şeker içermemesi ve yüksek lif oranıyla piyasada uzun yıllardır dikkat çeken Züber ürünlerinden Yer fıstıklı ve Kakaolu ürünü inceliyoruz. Ürün 40 gr.’lık paketlerde satılıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Hurma, Yer fıstığı ve Kakao kitlesi yer alıyor. Üründe %25 oranında yer fıstığı bulunuyor. Bu da 40 gr.’lık tek adet pakette 10 gr. Yer fıstığı olduğu anlamına geliyor. Üründe ayrıca %7 oranında kakao kitlesi bulunuyor ki bu da tek adet üründe 2,8 grama denk geliyor. Üründeki hurma oranı belirtilmemiş fakat bu oranın %25’ten çok daha yüksek bir oran olduğunu içerik sıralamasından anlayabiliyoruz.

Üründe ilave şeker bulunmadığını, herhangi bir tatlandırıcı veya aroma verici ile yapay tat verilmediğini belirtelim. Ürün bu haliyle 100 gr.’da 45,5 gr. Karbonhidrata karşılık 11,3 gr. Lif içeriyor. Bu da üründen alınan karbonhidratın daha uzun süre kanda kalmasına ve sindirimin her aşamasına katılarak yüksek lif ile birlikte dengeli şekilde sindirilmesi demek oluyor. Ürünün lif oranına başta hurma olmak üzere hindiba kökü lifi de etki ediyor. Ürün 40 gr.’lık tek adette 18,2 gr. Karbonhidrata karşılık 4,5 gr. Lif içeriyor.

Üründe ayrıca tek adette 5,6 gr. Yağ ve 3,5 gr. Protein bulunuyor. Üründe ilave bitkisel yağ bulunmamakla birlikte yağ kaynağı olarak yer fıstığı dikkat çekiyor. Bunun etkisiyle de ürünün doymuş yağ oranı hayli düşük. Üründe ayrıca protein oranını da yer fıstığının etkilediğini görüyoruz. Üründe herhangi bir koruyucu ya da renklendirici katkı maddesi bulunmuyor. Ürün düşük oranda nohut unu ve deniz tuzu da içeriyor. #NeYediğiniziBilin

🔍İçindekiler: Hurma, Yer fıstığı (%25), Kakao kitlesi (%7) [Kakao tozu, Kakao yağı], Hindiba kökü lifi, Nohut unu, Deniz tuzu.
🔍Züber Yer Fıstıklı Kakaolu Besin Değerleri
👉Enerji 130 kcal
👉Karbonhidrat 18,2 gr.
👉Yağ 5,6 gr.
👉Protein 3,5 gr.
👉Lif 4,5 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (30 gr.) ürün için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri