Gazlı İçecek

Kınık C Plus Limon Aromalı Gazlı İçecek


Genel itibariyle “meyveli maden suyu” olarak bilinen fakat gerçekte aroma içeren gazlı içecek sınıfında olan ürünlerden birini; Kınık markalı doğal zengin mineralli su içeren Limon aromalı gazlı içecek Kınık C plus ürününü inceleyeceğiz. Ürünün tanıtımlarında “Vücut direnciniz için en önemli unsur olan C vitamini, doğal maden suyuyla birleşiyor” ifadeleri yer alıyor. Fakat ürün doğal maden suyunun yanısıra; ilave şeker, yapay tatlandırıcılar ve tartışmalı koruyucu bileşenler içeriyor. Ürün 200 ml’lik şişelerde satılıyor.

Ürün içeriğinde ilk 3 sırada; Doğal zengin mineralli su, şeker ve karbondioksit bulıunuyor. Üründe 100 ml’de 1,32 gr. ilave şeker bulunuyor. Bu da tek şişede 2,6 gr. yani yaklaşık 1 küp şeker kadar ilave şeker olduğunu gösteriyor. Peki ürün şeker haricinde nasıl tatlandırılıyor? Üründe ilave tatlandırıcılar olarak Aspartam, Asesülfam Potasyum ve daha önce ürünlerde pek rastlamadığımız Neohesperidin DC isimli yapay tatlandırıcılar bulunuyor. Her üçü tatlandırıcının da sofra şekerinden kat be kat daha yüksek tat seviyesine sahip olduğunu ve “yapay” olarak yüksek şeker tadı verdiğini belirtelim. Yine bu tatlandırıcılar çeşitli bilimsel çalışmalarda insan sağlığına çeşitli etkilerinin de ortaya konduğunu söyleyelim.

Üründe ayrıca Sodyum Benzoat ve Potasyum Sorbat bileşenlerinin koruyucu olarak bulunduğunu söyleyelim. Bu iki bileşenin de piyasada birçok üründe bulunan tartışmalı maddeler olduğunu belirtmek gerekiyor. Ürün bunların yanısıra Renklendirici olarak Beta Karoten içeriyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔍İçindekiler: Doğal zengin mineralli su, Şeker, Karbondioksit, Asitliği Düzenleyici (Sitrik asit), Doğal aroma vericiler, C vitamini, Stabilizörler (Gam arabik, Ağaç reçinesinin gliserol esterleri), Antioksidan (Askorbik asit), Tatlandırıcılar (Aspartam, Asesülfam K, Neohesperidin DC), Koruyucular (Sodyum Benzoat, Potasyum Sorbat), Renklendirici (Beta Karoten)
🔍Kınık C Plus Besin Değerleri
👉Enerji 14 kcal
👉Şeker 2,64 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉C vitamini 160 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (200 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri