Bisküvi Çerez, İlave Şekersiz, Organik

Humm Organik Tarçınlı Zencefilli Kurabiye


Uzun zaman önce farklı ürün çeşitlerini incelediğimiz Humm Organik markasının Organik Tarçınlı Zencefilli kurabiyesini inceleyeceğiz. Ürün 55 gr.’lık paketlerde satılıyor. Üründe Vegan ve Organik ürün sertifikaları bulunuyor. Ürün Humm Organik adına BTA Unlu Mamüller tarafından üretiliyor.

Ürün içeriğine baktığımızda üründeki her bileşenin oransal karşılığının da tüketiciye açıkça beyan edildiğini görüyoruz. Bu haliyle üründe %55 oranında organik buğday unu, %30 oranında organik elma suyu konsantresi ve %13,7 oranında organik ayçiçek yağı bulunuyor. Ürün ayrıca toplam %1 oranında organik toz zencefil ve organik toz tarçın içeriyor. Üründe katkı maddesi sayılabilecek tek bileşen ise kabartıcı olarak kullandığımız sodyum bikarbonattır.

Ürün bu haliyle 55 gr.’lık tek pakette 38 gr. Karbonhidrat içeriyor. Üründe ilave şeker bulunmadığından bu karbonhidrat buğday unu ve elma suyu konsantresinden geliyor. Üründe tek pakette bu bileşenlerden gelen 11 gr. basit şeker var. Ürün bu karbonhidrat yüküne karşılık 1,5 gr. Lif içeriyor. Üründe tek pakette 7,8 gr. yağ ve 4,8 gr. protein bulunuyor. Üründeki protein kaynağının da ağırlıklı olarak buğday unu olduğunu söyleyelim. #NeYediğiniziBilin

🔍,İçindekiler: Organik buğday unu (%55), Organik elma suyu konsantresi (%30), Organik ayçiçek yağı (%13,7), Organik toz zencefil (%0,5), Organik toz tarçın (%0,5), Kabartıcı (Sodyum Bikarbonat)
🔍Humm Organik Tarçınlı Zencefilli Kurabiye Besin Değerleri
👉Enerji 242 kcal
👉Karbonhidrat 38 gr.
👉Yağ 7,8 gr.
👉Protein 4,8 gr.
👉Lif 1,5 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (55 gr.) ürün için verilmiştir

Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri