Bakliyat ve Makarna

Nuh’un Ankara Sebzeli Makarna


Özellikle çocukların çok dikkatini çeken ve severek yedikleri bir ürünü inceleyeceğiz; Nuh’un Ankara Sebzeli Nuh’un gemisi makarnası. Ürün içeriğindeki domates ve ıspanak ile renklendirilerek hayvan şekli verilmiş bir makarna.Türkiye’nin en eski makarna üreticilerinden Nuh’un Ankara markasıyla üretilen bu makarnada ilave katkı maddesi veya renklendirici bulunmuyor. Ürün 350 gr.’lık paketlerde satılıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda Durum buğdayı irmiği haricinde %1,1 oranında domates salçası ve %0,7 yani binde 7 oranında da ıspanak tozu içerdiğini anlıyoruz. Bu haliyle ürün 350 gr.’lık tek pakette 3,85 gr. Domates salçası ve 2,45 gr. Ispanak tozu içeriyor. Üründe elbette bu oranlarla domates ya da ıspanak tadı almak mümkün değil, bu eklenen sebzelerle aslında hayvan şekilleri verilerek makarna haline getirilen ürünün renklendirilmesi sağlanıyor. Üründe ilave renklendirici, aroma verici ya da koruyucu gibi katkı maddeleri bulunmuyor.

Bu haliyle ürün 60 gr.’lık tek porsiyonda 213,6 kcal enerji veriyor. Yüksek oranda karbonhidrattan gelen bu enerji en düşük oranda yağdan kaynaklanıyor çünkü ürün 60 gr.’lık tek porsiyonda 1 gr. yağ içeriyor. Elbette buna pişirirken eklediğiniz yağ dahil değil, bu haliyle üründeki yağ oranını ve çeşidini aslında siz belirliyorsunuz. Bunun yanısıra; ürünün 60 gr.’lık tek porsiyonunda 43,3 gr. Karbonhidrat, 6,5 gr. Protein ve karbonhidrat yüküne karşılık 2,46 gr. Lif bulunuyor. Birçok makarnanın olduğu gibi bu makarnanın da tek porsiyon tüketimiyle karbonhidrat kaynaklı yüksek oranda enerji sağladığını söyleyelim. #NeYediğiniziBilin

🔍İçindekiler: Durum buğdayı irmiği, Domates salçası (%1,1), Ispanak tozu (%0,7)
🔍Nuh’un Ankara Sebzeli Besin Değerleri
👉Enerji 213,6 kcal
👉Karbonhidrat 43,3 gr.
👉Yağ 1 gr.
👉Protein 6,48 gr.
👉Lif 2,46 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (60 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri