Barlar, İlave Şekersiz, Organik

HİPP Organik Ahududulu Elmalı Muzlu Meyve Barı


Bebek ve çocuklara yönelik organik ürünlerden birini daha inceleyeceğiz; Hipp Organik Ahududulu Elmalı Muzlu Meyve Barını inceleyeceğiz. Ürün 23 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürün tamamen organik bileşenler içeriyor. Ürün Hipp Türkiye tarafından Almanya üretilerek, ithal ediliyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Organik muz tanecikleri, Organik elma parçacıkları ve Organik tam tahıllı yulaf unu bulunuyor. Bu haliyle tek adet ürün 6,7 gr. Organik muz, 3,5 gr. Organik elma ve 3,5 gr. Organik tam tahıllı yulaf unu içeriyor. Üründe ayrıca organik buğday tanecikleri, Organik Ayçiçek yağı ve Organik ahududu parçacıkları içeriyor. Üründe ilk kez rastladığımız bir bileşen var; Aronya suyu. Aronia melanocarpa olarak bilinen Aronya meyvesi anavatanı Kuzey Amerika olan üzümsüz bir meyve. 1940’lı yıllardan bu yana Rusya’da geniş çaplı üretimi yapılan meyvenin antioksidanlar, fenoller, mineraller ve vitaminler yönünden zengin olduğu çeşitli bilimsel çalışmalarda vurgulanmaktadır. İçerdiği bu bileşenlerin kalp hastalıkları ve kanseri önleme potansiyeli olduğu belirtilmektedir. Aronya bu yönüyle hem gıdada hem de eczacılıkta kullanılmaktadır.

Ürün bu bileşenlerin yanısıra %4 oranında da gofret içermektedir. Üründeki gofret içeriği de tamamen organik bileşenlerden oluşan buğday unu, nişasta ve havuç suyundan oluşmaktadır. Ürün aroma verici, koruyucu ya da renklendirici gibi katkı maddeleri içermemektedir.
Bu haliyle ürünün tek adedi 81 kcal enerji vermektedir. Ürün tek adette 15,8 gr. Karbonhidrata karşılık 1,15 gr. lif içermektedir. Ürünün tek adedinde 1,05 gr. protein ve 1,3 gr. yağ bulunmaktadır. #NeYediğiniziBilin

🔍İçindekiler: Organik muz tanecikleri (%29), Organik elma parçacıkları (%15), Organik tam tahıllı yulaf unu (%15), Organik öğütülmüş buğday tanecikleri (%15), Organik gofret (%4) [Organik Buğday unu, Organik nişasta, Organik havuç suyu], Organik Ayçiçek yağı, Organik Ahududu parçacıkları (%3), Organik Aronya suyu (%1) [Aronia Melanocarpa], B1 vitamini (Tiamin hidroklorür)
🔍Hipp Organik Ahududulu Elmalı Muzlu Meyve Barı Besin Değerleri
👉Enerji 81 kcal
👉Karbonhidrat 15,8 gr.
👉Yağ 1,3 gr.
👉Protein 1,05 gr.
👉Lif 1,15 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (23 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri