Hazır Yemek

Tat Gurme Kremalı Sebze Çorbası


Önceki hafta marketlerde gördüğümüz üzere konserve hazır yemek furyasına Tat Gıda da Gurme serisi ürünleriyle katılmış. Tat markasıyla satışa çıkan gurme serisi hazır yemekler 420 gr.’lık konserve kutularda satılıyor. Ürünün Kremalı sebze çorbası çeşidini inceleyeceğiz. Ürünün ayrıca Kremalı Şehriyeli Tavuk Çorbası, Kremalı Domates Çorbası ve Kremalı Mantar Çorbası çeşitleri bulunuyor.

Ürün içereiğine baktığımızda ilk 3 sırada; Su, Sebzeler ve Süt kreması bulunuyor. Üründe %30 oranında sebze ve %4 oranında sebzenin yanısıra; tereyağı ve ayçiçek yağı kullanılmış. Ürün ayrıca modifiye nişasta içeriyor.
Ürün %30 oranında bulunan sebzeler ise çoktan aza doğru; Havuç, Patates, Kereviz, Pırasa, Soğan, Kırmızı biber ve Yeşil biber olarak sıralanıyor. Üründe %0,1 yani binde 1 oranında da maydanoz bulunuyor. Ürün ayrıca son sırada baharat karışımı adıyla bir çeşni içeriyor fakat bu çeşninin detayları tüketiciye beyan edilmiyor.

Gelelim ürünün dikkat çeken bir diğer bileşenine; Maya ekstraktları. Uzun zamandır dikkat çektiğimiz MSG yani Monosodyum Glutamatın yerine firmaların kullanmaya başladığı maya ekstraktları içeriğinde doğal olarak Glutamik asit içeren bileşenler olmasının yanısıra; MSG’nin işlevini yerine getirerek “daha çok yeme isteği” uyandırıyor. Ürünlere umami tadını veren glutamat Maya ekstraktında doğal olarak bulunuyor. Bu da son tahlilde MSG’den farksız bir etkisi ortaya koyabiliyor.

Ürün bu haliyle tek kutuda 159,6 kcal enerji veriyor. Ürünün tek porsiyonunda 17,6 gr. Karbonhidrat, 2,75 gr. Yağ ve 1,25 gr. Protein bulunuyor. Ürün tek porsiyonda 1,45 gr. Tuz içeriyor. Ürünün tüketimiyle karbonhidrat ağırlıklı bir kalori alacağınızı belirtelim. #NeYediğiniziBilin

🔍İçindekiler: Su, Sebzeler (%30) [Havuç, Patates, Kereviz, Pırasa, Soğan, Kırmızı biber, Yeşil biber], Süt kreması (%4), Modifiye nişasta, Tereyağı, Tuz, Ayçiçek yağı, Maydanoz (%0,1), Maya ekstraktları, Baharat Karışımı
🔍Tat Gurme Kremalı Sebze Çorbası Besin Değerleri
👉Enerji 159,6 kcal
👉Karbonhidrat 25,2 gr.
👉Yağ 5,5 gr.
👉Protein 2,5 gr.
👉Tuz 2,9 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek kutu (420 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri