Gazlı İçecek, İlave Şekersiz

Caffeine free Diet Coke


Bugün sosyal medyada Sedat Kapanoğlu tarafından paylaşılan Kafeinsiz Coca Cola ürününü inceliyoruz. Ürün 12 fl. oz yani 355 ml.’lik kutularda satılıyor. Ürünün an itibariyle sadece ABD’de satışta olduğunu belirtelim. İçeriğine baktığımızda ilave şeker bulunmayan ve şeker içermediğinden dolayı kalorisi de olmayan ürünün Aspartam ile tatlandırıldığını görüyoruz. Coca-Cola, Zero ve Light ürünlerinde bir süredir kullanmaktan vazgeçtiği Aspartam’ı ABD’de Kafeinli standart Diet Coke ürünlerinde de kullanıyor. Bunun yanısıra firmanın Aspartam içermeyen “Splendalı” ürünü de bulunuyor. O üründe de Sukraloz ve Asesülfam Potasyum kullanılıyor. Yani Diet veya kalorisiz diye içtiğiniz bu ürünlerin tamamında yapay tatlandırıcıların bulunduğunu söylemek gerekiyor. Üründe bir diğer yapay bileşen olarak karbonatlı su yani “soda” bulunuyor. Soda ABD’de yaygın olarak tüketilen ve ülkemizde de maden suyu ile karıştırılan yapay gazlı bir içecektir.

Kafeinsiz Diet Kola ürününde koruyucu olarak Potasyum Benzoat kullanıldığını görüyoruz. Ürün ayrıca Doğal aroma vericiler içeriyor. Açıklamada ürünün Vişne ve Zencefilli Misket limonu aromaları içerdiği anlaşılıyor. Üründe Aspartam içeriğinden dolayı Fenilalanin içerir uyarısı da yapılıyor.

Üründe dikkat çeken bir diğer uyarı ise; GDO uyarısı! Evet; bu ürün ambalajında Genetiği Değiştirilmiş Bileşenler içerir uyarısı bulunuyor. Bu haliyle Non-GMO yani GDO’suz bir ürün olmadığını belirtmek gerekiyor. Üründeki GDO’nun hangi bileşenden kaynaklandığı ise tüketiciye beyan edilmiyor. Ürünün kalorisi olmadığını, dolayısıyla hiçbir besin değerine sahip olmayan karbonatlı ve asitli bir su olduğunu söylemek gerekiyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔍İçindekiler: Su, Karamel, Aspartam, Fosforik asit, Potasyum Benzoat, Doğal aroma vericiler, Sitrik asit
🔍Caffeine Free Diet Coke Besin Değerleri
👉Enerji Yoktur
👉Şeker Yoktur
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Sodyum 40 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek kutu (330 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri