Meyve ve Sebzeler

Verita Dr. Blue Taze Yaban Mersini “Blueberries”


Geçtiğimiz haftalarda Metro markette rastladığımız Verita Dr. Blue Taze Yaban Mersinini inceleyeceğiz. Ürün 125 gr.’lık paketlerde yemeye hazır olarak satılıyor. Ürün İspanya’dan ithal edilerek Türkiye’de Verita markası tarafından paketleniyor.

İlk olarak “Blueberries” olarak bilinen Taze Yaban mersini ile ilgili genel bilgilere bakacağız. Yaban mersini özellikle içerdiği antioksidanlarla dikkat çekiyor. Kalorisi düşük bir meyve olan yaban mersini düşük oranda sodyum ve yağ içeriyor. Diyetisyen Alev Tekeli Karagülle’ye göre kolesterol düşürücü, damar duvarlarını güçlendirici ve kan akışını düzenleyici özellikleri olan Taze Yaban Mersini, kalp ve damar hastalıkları üzerinde de olumlu etkiler gösteriyor.

İçeriğinde buunan antioksidan özellik gösteren flavanoidler, doku ve hücre koruyucu, hücre yaşlanmasını geciktirici ve toksin atıcı etkileriyle yaşlanmayla mücadeleye yardımcı oluyor. Taze Yaban Mersini ayrıca; hassas yapıcı sebebiyle işlevini sürdürmek için antioksidanlara ihtiyaç duyan göz dokusuna – özellikle kataraktı önleme açısından öneriliyor. Yapılan bilimsel çalışmalarda ayrıca Taze Yaban Mersininin hem bağışıklığı güçlendirici hem de doğal antibiyotik etkiler göstererek mikroplara karşı vücut direncini arttırıcı özellikleri olduğunu belirtiliyor.

Bu haliyle 100 gr. Taze Yaban Mersini 57 kcal enerji içeriyor. 100 gr.’da sadece 0,3 gr. yağ içeren taze yaban mersininde; 14,5 gr. Karbonhidrata karşılık 2,4 gr. Lif bulunuyor. Yaban Mersini ayrıca 0,7 gr. protein içeriyor. 100 gr.’da içerdiği vitaminler ise; 19,3 mg. K vitamini ve 9,7 mg. C vitamini olarak sıralanabilir. Taze yaban mersini ayrıca 77 mg. Potasyum ile 0,3 mg. Demir içeriyor. Son olarak ürünün soğuk tüketilmesinin önerildiğini belirtelim. #NeYediğiniziBilin

🔍Verita Dr. Blue “Blueberries” Taze Yaban Mersini Besin Değerleri
👉Enerji 71,3 kcal
👉Karbonhidrat 18,1 gr.
👉Yağ 0,4 gr.
👉Protein 0,9 gr.
👉Lif 3 gr.
👉K vitamini 24 mg.
👉C vitamini 12 mg.
👉Potasyum 96 mg.
👉Demir 0,4 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek kutu (125 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri