Kısa&Net

Yılların kooperatifi limon aromalı sos üretmiş. Bakın hem de ne sos!


21 Ağustos 1915’te Ege Bölgesi’nde üretim yapan çiftçilere destek amacıyla kurulan Tariş’in misyonu “Kooperatifçilik ilkeleri doğrultusunda ürünün gerçek değerini bulabilmesi için piyasada denge unsuru olmak, kaliteli üretim ve pazar odaklı yaklaşımla ürünleri en iyi şekilde değerlendirmek” olarak belirtiliyor. Kooperatifin vizyonu da “Kaliteli ürünlerle yurtiçi ve yurtdışı pazarda lider konuma gelmek, müşteriler için güvenilir ve vazgeçilmez olmak” olarak beyan ediliyor. Kooperatifin değerler kısmında ise “Doğal ürünler üretmek” ve “Üreteye, tüketene ve çevreye saygılı olmak” gibi ifadeler dikkat çekiyor.

Endüstrinin rüzgarını yakalayalım derken hedefinden şaşan bir kooperatife daha örnek teşkil eden bu ürün içeriğinde birçok katkı maddesinin yanısıra Renklendirici olarak çocuklarda hiperaktiviteye sebep olabilen Kinolin sarısı içeriyor. Hadi tüketiciye saygınız yok; bari çocuklara olsun. Tariş markasıyla üretilen bu “Limon aromalı şey” bakın neler içeriyor.

Bulanıklık verici emülsiyon,
Limon emülsiyonu,
Portakal yağı aroması,
Limon aroması,
Bitkisel yağ,
Sodyum Benzoat,
Potasyum Sorbat,
Kinolin sarısı.

Ürün üzerinde üretici işletmenin ISO 22000 Gıda Güvenliği Belgesi ve Helal belgesine sahip olduğu belirtiliyor. Helal olsun, ne diyelim?Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri