Çay Kahve

Obsesso Chocolate Kahve ve Çikolata Aromalı Kahve


Geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan Obsesso Chocolate Kahveli içeceği inceleyeceğiz. Ürün 250 ml.’lik kutularda satılıyor. Ürünün “obsesif” ifadesinden mi geldiğini açıkçası merak ettik. Öyle ya da böyle Obsesso ismi verilen bu ürün aslında meyve nektarlarıyla bildiğimiz Dimes firması tarafından üretiliyor. Ürünün ayrıca Latte, Black, Black Şekersiz ve Iced Chai Tea Latte gibi çeşitleri de bulunuyor. Mocha olarak tanıtımlarda görülen çeşidin ise bu incelemeye konu olan Chocolate – Çikolata çeşidine dönüştürüldüğünü belirtelim.

Ürün “gerçek sütlü” ifadesiyle satılıyor. Baktığımızda ürün içeriğinde %60 oranında Kahve ve su karışımının yanısıra %36 oranında Pastörize İnek sütü bulunuyor. Üründe 3. sırada ise Sofra şekeri var. Üründe %60 oranında kahve ve su karışımı var demiştik. Bu karışımdaki çözünebilir kahve oranıyla, üründeki ilave şeker oranı tüketiciye net olarak belirtilmiyor.

Fakat basit bir hesapla ürünün 250 ml.’lik tek adedinde bulunan 20,5 gr. Karbonhidratın yaklaşık 4 gramının sütten gelen laktoz olduğunu buluyoruz. Bu da geriye kalan 16,5 gr.’lık karbonhidratın tamamen ilave şeker olduğunu gösteriyor. Yani Obsesso tek kutuda yaklaşık 8 tane küp şeker içeriyor. Üründe lif bulunmadığını yani alınan bu şekerin hızla kana karıştığını da hatırlatalım.

Üründe bu temel bileşenlerin yanısıra Kıvam arttırıcı, asitlik düzenleyici ve aroma verici katkı maddeleri bulunuyor. Ürün Çikolata ve Kahve aroma vericileri içeriyor. Ürün “Chocolate” yani çikolata adıyla satılsa da çikolatanın kendisini değil, yapay aroma vericisini içeriyor. Üründeki kakao tozunun da oranı belirtilmiyor. Ürün bu haliyle tek kutuda 138 kcal enerji veriyor. Bu kalorinin yarısına yakını ilave şekerden geliyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔍İçindekiler: Kahve (%60) [Su, Çözünebilir Kahve], Pastörize inek sütü (%36), Şeker, Kakao, Kıvam arttırıcılar (Selüloz, Selüloz gam, Karragenan), Aroma vericiler (Çikolata, Kahve), Asitlik Düzenleyiciler (Trisodyum Fosfat, Potasyum Karbonat)
🔍Obsesso Çikolata ve Kahve Aromalı Kahveli Sütlü İçecek
👉Enerji 138 kcal
👉Şeker 19 gr.
👉Yağ 2,5 gr.
👉Protein 2,5 gr.
👉Lif Yoktur.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (250 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri