Bebek Bisküvisi

Eti Cicibebe Sebzeli Bisküvi


Uzun yıllardır raflarda olan bebek bisküvileri de tüketicinin talepleri ve farkındalığı sonrasında olumlu yönde geliştirilmeye başlandı. Bunlardan birini, Eti markasıyla uzun yıllardır üretilen Cicibebe markasının Sebzeli Bebek Bisküivisi’ni inceleyeceğiz. Ürün 172 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürün ambalajında Hipopotam, Köpek, Koala ve Tavşan figürlerinden oluşturulmuş bisküvi görselleri ve Havuç, Balkabağı ve Brokoli püreleri ifadesi yer alıyor. Ürün 6. Aydan itibaren ibaresi taşıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada sırasıyla; Buğday unu, Şeker ve Tam buğday unu olduğunu görüyoruz. Üründe 100 gr.’da 18 gr. Şeker bulunuyor – ki bu oran standart Eti Cicibebe bisküvisinde 26,4 gr. Yani yaklaşık %50 daha fazladır. Üründeki tam buğday unu oranı da belirtilmemiştir fakat bunun etkilediği temel etkenlerden olan lif oranı da standart bisküviye göre daha yüksektir. Öyle ki, standart Eti Cicibebe 100 gr.’da 1 gr. Lif içerirken, Sebzeli Cicibebe ürünü 100 gr.’da 5 gr. Lif içermektedir.Üründe dikkat çeken bir diğer farklılık da yağ çeşitleri ve yağ oranıyla ilgilidir. Ürün Bitkisel yağ olarak Ayçiçek yağının yanısıra; Tereyağ içermektedir. Üründe 100 gr.’da 2,6 gr. Yağ bulunurken, bunun sadece 0,7 gr. doymuş yağdan ibarettir. Ürün ayrıca %3 oranında pastörize süt içermektedir. Üründe süt tozu bulunmuyor. Bu bilgiler çerçevesinde ürünün ilave şekerden gelen kalori oranı %16 iken, doymuş yağdan gelen kalori oranı %7,7 düzeyindedir.Gelelim ürünün sebze içeriğine! Ürün %2,5 oranında Balkabağı püresi, %2,5 oranında Havuç püresi ve %1 oranında brokoli püresi içeriyor. Buna göre üründe %6 oranında yani 172 gr.’lık tek pakette 10,3 gr. Sebze bulunuyor. Sebze içeriği üründeki lif oranını arttıran bir diğer etken olarak dikkat çekiyor. Üründe ayrıca vitamin ve mineral ilavesi de yer alıyor – ki ürün bebek bisküvisi kategorisine böylelikle giriyor. Üründe koruyucu, renklendirici veya nişasta bazlı bir şeker içeriği bulunmuyor. #NeYediğiniziBilin

🔍İçindekiler: Buğday unu, Şeker, Tam buğday unu, Bitkisel yağ (Ayçiçek), Tereyağı, Yağsız pastörize süt (%3), Balkabağı püresi (%2,5), Havuç püresi (%2,5), Brokoli püresi (%1), Pastörize yumurta (%0,5), Mineraller (Kalsiyum, Magnezyum, Demir, Çinko, Bakır, Mangan, İyot), Kabartıcı (Hidrojen Karbonat), Vitaminler (A, E, C, D3, B1, B2, B6, B12, Niasin, Pantotenik asit, Folik asit, Biotin), Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit)
🔍Eti Cicibebe Sebzeli Bebek Bisküvisi Besin Değerleri
👉Enerji 86,4 kcal
👉Şeker 3,6 gr.
👉Yağ 2,6 gr.
👉Protein 1,6 gr.
👉Lif 1 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (20 gr.) ürün için verilmiştir.

Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri