Kedi Köpek Maması

Bonacibo Kittens Tavuk Etli Yaş Mama


3 yıllık süreçte daha önce kedi ve köpek mamalarından bahsettiğimiz dönemler olmuştu ama ilk kez bir inceleye konu ediyoruz. İsmini son dönemde çokça duyduğumuz yerli mama firması Çağatay Yem’e ait Bonacibo’nun yeni piyasaya çıkan Tavuklu Yaş – Sos içinde parça etli yavru mamasını inceleyeceğiz. Ürün 85 gr.’lık ambalajlarda satılıyor. Ürün ambalajında “Toplam %77 et içeriği” ifadesi ve “Tavuklu” ifadesi dikkatimizi çekiyor. Marka için yerli bir firma tarafından üretiliyor dedik fakat bu yaş mamada durum biraz farklı. Bu durumu da ürünün arka ambalajındaki “Ukrayna’da üretiliyor” ifadesinden anlıyoruz. Üreticiyi araştırdığımızdaysa Opti Meal markasıyla bilinen Ukraynalı mama firması Kormotech karşımıza çıkıyor.

Ürün içeriğine baktığımızdaysa ilk sırada Et ve Et Ürünleri ifadesine rastlıyoruz. Fakat bu içeriğin tamamı tavuktan oluşmuyor. Bu da etikette en az %30 tavuk eti içerir ifadesinden anlaşılıyor fakat geri kalan et ve et ürünlerinin ne olduğu açıklanmıyor. Bu haliyle üründe tavuk dışında hangi hayvanların eti veya et ürünü olduğu beyan edilmiyor. Ürün içeriğinde ayrıca tahıllar, bitkisel protein özleri, içeriği ve oranı bilinmeyen bitkisel yağ ve mineraller yer alıyor.Üün ayrıca Karragenan ve Ksantan gam gibi katkı maddeleri içeriyor.

Ürünün besin değelerine baktığımızdaysa %9 oranında protein, %8 oranında ham yağ ve %0,3 oranında ham selüloz içerdiğini görüyoruz. Bu da 85 gr.’lık tek adette 7,7 gr. Protein ve 6,8 gr. Yağa denk geliyor. Üründe ayrıca D3 vitamini,, E vitamini, B1 vitamini, Folik asit, Taurin, Glisin gibi ilave vitamin ve mineraller olduğunu anlıyoruz. Ürün etiketinde ayrıca “Kedinize bu mamayı ilk kez veriyorsanız ilk 5 gün boyunca mevcut mamayla karıştırarak veriniz” uyarısı veriliyor.Ürün 3 aylık ve daha küçük kedilere günde 2-3 paket, 4-6 aylık kedilere günde 3-4 paket ve 6 ay ve üzeri kedilere 4 paket verilmesi tavsiye ediliyor. #NeYedirdiğiniziBilin

🔍İçindekiler: Et ve Et Ürünleri (%77) [En az %30 tavuk eti], Tahıllar, Bitkisel Protein Özleri, Bitkisel yağ, Mineraller.
🔍Bonacibo Tavuklu Yaş Mama Besin Değerleri
👉Protein 7,7 gr.
👉Ham yağ 6,8 gr.
👉Ham Selüloz 2,6 gr.
👉Omega-3 0,05 gr.
👉D3 vitamini 22,7 IU
👉E vitamini 1,8 mg.
👉B1 vitamini 0,12 mg.
👉Taurin 52,9 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (85 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri