Çikolata ve Gofret

Tadelle Beyaz Gofret


Bugün Twitter ve Instagram hesaplarımızdan yaptığımız anketler sonucunda sizin seçiminizle Tadelle Beyaz Gofret incelemesini gerçekleştiriyoruz. Ürün 35 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürünün Sanset Gıda tarafından Ordu ve Kırklareli’ndeki fabrikalarda üretildiğini belirtelim.

Ürün %20 oranında gofret içinde %48 oranında Sütlü Krema dolgu ve dışında %32 oranında Beyaz Çikolata kaplama içeriyor. Üründeki sütlü krema dolguda ilk 3 sırada; Şeker, Palm yağı ve Süt tozu bulunuyor. Sütlü krema dolguda ayrıca %10 oranında fındık bulunuyor – ki bu da 100 gr. üründe 4,8 gr. fındık bulunduğunu gösteriyor. Ürün 35 gr.’da ise 1,68 gr. fındık içeriyor. Sütlü krema dolguda ayrıca doğal aroma verici olarak Vanilya bulunuyor.

Ürünün Beyaz isminin geldiği çikolata kaplamasına baktığımızdaysa; ilk 3 sırada; Şeker, süt tozu ve kakao yağı bulunduğunu görüyoruz. Beyaz çikolata kaplamasında emülgatör olarak Ayçiçek lesitini ve Doğal aroma verici olarak Vanilya kullanıldığını görüyoruz. Çikolatanın nispeten sade bir içeriğe sahip olduğunu belirtebiliriz. Bunun yanısıra üründeki gofrette de Palm yağı ve Kabartıcılar haricinde herhangi bir katkı maddesinin bulunmadığını belirtelim.

Gelelim ürünün besin değerlerine! 35 gr.’lık tek adet Tadelle Beyaz Gofret tükettiğinizde 180 kcal enerji alıyorsunuz. Bu kalorinin %34,6’sı ilave şekerden gelirken, %22,5’i doymuş yağdan gelmektedir. Öyle ki, ürün 35 gr.’lık tek adette 15,6 gr. yani yaklaşık 8 tane küp şeker ve 4,5 gr. doymuş yağ içermektedir. Ürünün tek adedinde 9,4 gr. yağ bulunurken, bu yağın büyük bir kısmının Palm yağı olduğunu anlıyoruz. Ürün yüksek oranda karbonhidrat ve ilave şeker yüküne karşılık 35 gr.’lık tek adette sadece 0,8 gr. lif içeriyor. Bu haliyle birçok gofrette olduğu gibi Tadelle Beyaz tüketiminde de ilave şeker kana hızla karışarak kan şekerinin ani yükselmesine ve kısa vadede tokluk hissinin kaybolmasına, ani acıkma hissine sebep olacaktır. Ürünün tek adedinin 2,8 gr. protein içerdiğini de ayrıca belirtelim. #NeYediğiniziBilin

🔍İçindekiler: Sütlü Krema Dolgu (%48) [Şeker, Bitkisel yağ (Palm), Süt tozu, Fındık (%10), Peynir altı suyu tozu, Emülgatör (Ayçiçek Lesitini), Doğal aroma verici (Vanilya)], Beyaz Çikolata Kaplama (%32) [Şeker, Süt tozu, Kakao yağı, Emülgatör (Ayçiçek lesitini), Doğal aroma verici (Vanilya)], Buğday unu, Bitkisel yağ (Palm), Kabartıcılar (Sodyum Bikarbonat), Tuz.
🔍Tadelle Beyaz Gofret Besin Değerleri
👉Enerji 180 kcal
👉Şeker 15,6 gr.
👉Yağ 9,4 gr.
👉Protein 2,8 gr.
👉Lif 0,8 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet ürün (35 gr.) için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri